[ Slobo990 @ 22.11.2015. 18:23 ] @
dali moze tendan150 wifi ruter da radi kao reparater,naime nabavio sam tenda n150 wifi ruter sa namerom da koristim kao reparater medjutim nikako da skontam kako ga povezati udjem u wifi podesavanja i u modu postavim u reparater izvrsim skeniranje wifi mreze i oznacim mrezu koju zelim da pojacam i stisnem ,,ok,, navodno mi nesto ucita medjutim nikakog efekta nema.
[ Binary Mind @ 22.11.2015. 18:36 ] @
Verovatno misliš na Tendu N3. Ne može da radi kao repeater, ali može da se podesi WDS...

PS: Šta je to "reparater"??? Prvi put kad sam pročitao post na brzinu mislio sam da piše "repeater"...

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 22.11.2015. u 19:50 GMT+1]
[ Slobo990 @ 22.11.2015. 20:51 ] @
izvinjavam se na pravopisnoj gresci,mislio sam ,,repeater,,.Naime na pakovanju od rutera pise,,Wireless N150Easu Setup ROUTER,takodje pise i universal Repeater, pa me interesuje dali pomenuti ruter moze da radi kao pojacivac wifi signala.komsija ima wifi koji u mom dvoristu ima jacinu 45dbi dok u kuci ima 90dbi
[ Mile-Lile @ 23.11.2015. 10:13 ] @
ako ruteri nisu istog proizvođača mislim da ne može... u stvari nije problem proizvođač rutera nego proizvođač chipseta i drajveri za taj čipset. Ali bih voleo da ti uspe i da to podeliš ovde sa nama. Obično svi postave pitanje i kada ga reše više se nikada ovde i ne pojave...
Dakle ako i komšija nema Tendu mislim da neće moći...
Inače postoji nešto što se zove "Universal repeater"i trebalo bi da radi sa svim čipovima ali u praksi nije tako...
problem je naravno i enkripcija takvog linka...
[ Binary Mind @ 23.11.2015. 18:06 ] @
Koji ruter ima komša? To je bitan detalj zbog podešavanja. Treba podesiti parametre WDS veze na oba rutera, tako da, ako komša ne zna za ovu tvoju nameru, nema ništa od ovog posla...
[ Slobo990 @ 24.11.2015. 20:00 ] @
komsija zna za moju nameru,kod komsije je mts internet modem,ne znam tacno koji je model.
[ Binary Mind @ 24.11.2015. 20:19 ] @
Ako želiš konkretnu pomoć onda je potrebno da znamo o kom se tačno uređaju radi, kod komšije, jer će i kod njega biti protrebna neka podešavanja...