[ Obby @ 06.12.2015. 17:59 ] @
Postavicu pitanje ovde a administrator neka ga prebaci u drugu grupu ako smatram potrebnim.
Nedavno sam dobio Lenovo G505 (AMD E1-2100 sa Radeon sa HD grafikom, 2GB RAM) i Win 8.1 Pro 64-bit OS. Prakticno od prvog dana imam problem sa WiFi konekcijom jer mi se u toku rada desi da mi izadje poruka "Network access limited" ili nesto tog tipa i stoji mi onaj zuti trougao preko ikone WiFi konekcije.
Koristim MTS ADSL, imam u kuci jos jedan laptop (Fujitsu AH500 i nesto) koji je star 3 godine i koji radi najnormalnije, bez ovakvih problema.
Prekopao sam Net trazeci resenje i sve sto sam nasao - sve sam probao ali je uglavnom kratkog veka... nekad se problem pojavi ponovo nakon pola sata, nekada nakon nekoliko sati a nekada radi OK do sledeceg paljenja.
Vec sam pred pucanjem filma i najradije bih pregazio Win 8 sa Win 7 (koliko sam video, mnogi se zale na isti problem a imaju 8-icu), ali nisam siguran da ce to resiti problem.
Imam piratsku verziju Win 8.1 koja mi na desktopu radi kao zmaj, podize sve apdejtove koji se pojave, cak mi nudi i da uradim apgrejd na Win 10 ali opet...

Ako neko ima ideju/resenje sta da mu uradim, bicu zahvalan.

Btw, udaljenost od rutera izgleda ne igra nikakvu ulogu jer mi se ovo desava i kada sedim na metar od njega i kada sam u drugoj prostoriji.
[ Binary Mind @ 06.12.2015. 19:59 ] @
Koji WiFi adapter (predpostavljam da je Atheros)? Koji tačno ruter (prozvođač i model)? Koja vrsta zaštite bežične mreže (WEP, WPA-PSK...)?
[ Obby @ 06.12.2015. 20:53 ] @
Da, adapter je Qualcomm Atheros AR8172/8176/8178.
ADSL ruter je Huawei HG530 a Windows ga prijavljuje kao TP LINK TL-WR842ND, konekcija zasticena preko WPA2-Personal, TKIP enkripcija.
[ Binary Mind @ 06.12.2015. 20:56 ] @
Podesi WPA-PSK/TKIP umesto WPA2-PSK/TKIP na ruteru i prati situaciju. Takođe eksperimetiši malo sa wireless kanalima.