[ filozof_bre @ 08.12.2015. 19:33 ] @
Ovako: hitno mi je potrebna pomoc.
Pronasao sam svoj stari fon na tavanu u nekoj kutiji. U pitanju je Nokia c2-01. Planiram da se odvojim od Androida i Apple-a, i odlucio sam da popravim taj fon. Ne bih da ga nosim u servis, obrukacu se. A problem je u tome sto je na njemu stavljena zastitna sifra. Ne mogu da ubacim ni jednu drugu karticu osim te sto je u njemu. Kad god pokusam da ubacim trazi mi zastitnu sifru, koju sam ja naravno zaboravio. Molio bih svakog ko zna kako da je skinem neka mi pomogne. Bicu mu dozivotno zahvalan..
[ iculibrk @ 08.12.2015. 20:34 ] @
Ako je zasticen PIN kodom onda ovako: Ako imas predstavnistvo svog operatera u blizini, odes kod njega i oni ce ti resiti problem. Ako ne mislim da ce ti operater korisnickog centra kada ga pozoves reci PUK kod, unesi tri puta pogresno PIN i onda ce ti traziti puk.
Ako ne onda ces ga morati flesovati.
[ filozof_bre @ 08.12.2015. 23:07 ] @
Hm.. nije PIN kod u pitanju. A kako bih mogaodauradim flesovanje? Mislim preko kog programa?
[ iculibrk @ 09.12.2015. 08:00 ] @
Sad sam bas nasao nesto, pa pokusaj prvo ovo:
1) Izvadi bateriju uz telefona i sacekaj 20 minuta dok je ne vratis.
2. Vrati bateriju, pritisni zajedno tipku za pozivanje (zelena slusalica), zvezdicu (*) i broj 3 i ukljuci telefon. Ne pustaj ta tri tastera dok se ne pojavi welcome screen.
[ filozof_bre @ 09.12.2015. 13:46 ] @
Pokusacu pa cu napisati sta sam uradio. Hvala
[ filozof_bre @ 09.12.2015. 14:28 ] @
Citat:
iculibrk: Sad sam bas nasao nesto, pa pokusaj prvo ovo:
1) Izvadi bateriju uz telefona i sacekaj 20 minuta dok je ne vratis.
2. Vrati bateriju, pritisni zajedno tipku za pozivanje (zelena slusalica), zvezdicu (*) i broj 3 i ukljuci telefon. Ne pustaj ta tri tastera dok se ne pojavi welcome screen.



Zao mi je, ali na taj nacin nista ne funkcionise.
[ iculibrk @ 09.12.2015. 20:25 ] @
Izvini, danas sam na brzinu gledao, nisam dobro napisao. Pogledaj ovde treci metod. Mada telefon treba biti ukljucen i trebas drzati sve cetiri tipke zajedno. Da li ce uspeti ne znam, ali pokusaj. Ako nista onda flesh, ali trebas paziti. Imas neki post ovde, u jednom postu imas postupak, ali pazi na verziju koju ces staviti. Ako nisi siguran, onda je bolje da ga odneses u servis.