[ Nelliot87 @ 19.12.2015. 13:04 ] @
posle nekoliko experimentisanja sa ovim ruterom skontao sam da može da radi kao roaming randge extender što znači ako vam je main router u jednom delu kuce kada pređete u drugi gde je range extender neće se menjati ssid niti pass niti će se pc ponovo prijavljivati na mrežu već će samo signalna jačina indikator da se menja u zavisnosti gde se nalazite u tom trenutku a podešava se na sledeći način

Morate imati bar 1 ddwrt54gl koji će raditi extend signala i glavni ruter ne bitno koji

u ddwrt54gl unosite sledeće parametre


wan/lan podešavanja


wan off
STP on
local ip address koja hoćete sem 192.168.1.1 ako je na tom ruter glavni ako nije može i ta
dns upisujete adresu glavnog rutera
gateway upisujete adresu glavnog rutera
dhcp server off
ntp : ntp2.telekom.rs

basic podešavanja


mod ap
ssid isti kao kod glavnog rutera
channal 11
network mod: B može i G ali B bolje radi mada je G stabilniji

wireless security
podešavanja ista kao kod glavnog rutera



i ono najvažnije

Utp kabli iz glavnog rutera ide u lan utikač na ddwrtglgs u

bez ovoga ostalo ne radi



inače funkcionalno je i veoma korisno mada i sam priznajem da nisam imao kablove to mi ništa nebi vredilo ali pošto sam imao istestirao sam to i sad to koristim kao range extender po celoj kući

http://puu.sh/m1emz/3abc54a8d1.png evo kako je to kod mene


izvor> https://www.youtube.com/watch?v=oenmXhN9sqA

[ Miroslav Cvejić @ 19.12.2015. 16:47 ] @
Citat:
Nelliot87:network mod: B može i G ali B bolje radi mada je G stabilniji


U 2015. godini ovako nešto zvuči malo neozbiljno.

Taj ruter jeste bio wow pre 10 godina, ali danas je zastareo u svakom mogućem pogledu. OK da se neko igra sa ddwrt i nauči nešto, ali za praktičnu primenu, taj ruter je neupotrebljiv.

Kakav crni B i G standard danas, kad se ima 100/5mbit net za male pare?

N standard je postao tesan već neko vreme, tako da pominjanje B i G standarda ne mogu ozbiljno da shvatim. :)
[ Nelliot87 @ 19.12.2015. 17:06 ] @
znam miroslave ali u srbiji nisu svi iz grada i nisu svima male pare dovoljno velike jednostavno sam postavio da bi neko imao kakve takve koristi ali dobro uvek se nadje neki ispad
[ gilopile @ 19.12.2015. 17:08 ] @
Slazem se, ali zavisi i od prohteva. Nekome je dovoljano 5MB, a nekome malo i 100...Sve zavisi.

U biti, danas sa 5-6MB mozes lepo da surfas, gledas 1080p na YT, otvaras mail....

Znam ljude koji imaju 100/3, a generalno ne treba im vise od 5MB. Mesecni protok ne predju ni 10GB.

Ja znam da srajbim i 1TB mesecno kad se zainatim :) Ali generalno mi zavrsava posao i 5MB.

Imam par klijenata kojima ne treba veci protok od 3/512. Sasvim lepo im zavrsi posao oko skype, fejs, YT...Nista HD, ovo ono...

Meni je recimo lagodniji surf sa 5mb ping ispod5 ms, nego 100MB a ping zna i po nekoliko stotina ms da ode. Pre ces sajt otvoriti sa ovom prvom varijantom.
[ Miroslav Cvejić @ 19.12.2015. 19:07 ] @
Ako se uzme u obzir da za ~15€ može da se kupi nov 300mbit N standard repeater koji se ubada u šuko utičnicu i podešava sa 2 klika, cela priča o dd-wrt na 10 godina starom hardveru nema mnogo smisla.

Nije sve u ukupnoj brzini. Koliko korisnika može da opslužiš sa G standardnom u isto vreme?


[ Nelliot87 @ 19.12.2015. 19:21 ] @
2 laptopa 1 desktop i 1 tablet pc mobilne ne racunam jer nisu non stop zakaceni


uzo sam ja to i u obzir i iz prodavnice dakle imam n standard sa 1 omni i jaci sa 3 bas dobar koji siroko pokriva ali ja sam za tradiciju inovacije su uvek lakse a stacemo sa narodom koji moze da izdvoji za ruter samo 1000 din a pretplatu isto toliko dakle predpostavljeno je za siromasniji deo mase ,od mene toliko
[ Nelliot87 @ 20.12.2015. 21:50 ] @
upravo sam isto podesavanje istestirao na ruterima n generacije tl709nd i tl743nd rade evo linka https://www.youtube.com/watch?v=n3plXzZ1Ckc

koja su se pokazala da rade ok dakle ap sa kablom iz glavnog rutera sid isti i pass i mora da bude channel 11 i dhcp off