[ Streetman @ 23.12.2015. 12:54 ] @
Pozdrav svim ES forumasima. Hteo sam da napravim svoj online radio (preko javne Ip adrese) koji bih kontrolisao preko winamp-a, dsp plugina i dnas servera. Ono sto mi pravi problem je sto nemam stalnu ip adresu, odnosno kad ukucam Ip:port izbaci mi shoutcast dnas server i pise da li mi je radio konektovan ili ne kao i ostale informacije. Problem je u tome sto samo ja mogu da vidim i slusam svoj radio i ako je podesen kao public (javni), ali kad posaljem link drugima niko ne moze da skine listen.pls datoteku i slusa radio, a nikom nece ni da ucita stranicu. Unapred hvala svima koji budu podelili svoja iskustva sa mnom. Pozdrav.
[ Dusan Filiferovic @ 23.12.2015. 13:43 ] @
Kad ukucas koji ip, svoj javni ili iz lokalne mreze? Jel ti otvoren port na kom ti je radio?
[ Streetman @ 23.12.2015. 15:43 ] @
Ne znam tacno, kad sam instalirao shoutcast dnas server i posle podesavao ponudio mi je neki njegov ip i radilo je na njemu, pa sam instalirao hamachi i sad ide preko njegovog Ip-a. Samo mi i dalje pravi problem, pokusao sam i sa no-ip.com da napravim stalnu javnu ip adresu i on mi stavi neku svoju Ip adresu. Probam sa njom nece, stavim neku svoju hoce ali i dalje je vidljiv samo za mene. Port:8000 i podeseno na public, radio koji mogu svi da slusaju.
[ bachi @ 23.12.2015. 16:42 ] @
https://www.noip.com/
[ Slobodan Milivojevic @ 23.12.2015. 17:03 ] @
Da li imas javnu IP adresu?
[ Streetman @ 23.12.2015. 18:09 ] @
Imam Ip preko noip sajta, verovatno je javni.
[ Darklord @ 23.12.2015. 22:51 ] @
Vidim da pises preko "vipmobile.rs" predpostavljam da je upitanju 3G internet? Ako je tako onda vrlo verovatno da nemas javnu ip adresu (osim ako vipmobile to nudi uz doplatu i da si se na taj dodatak predplatio). Sto se hamachi-a tice radi posao samo unutar hamachi-a ako se ja dobro secam.
[ Streetman @ 25.12.2015. 09:05 ] @
Preko hamachi-jeve Ip adrese radio radi ali samo kod mene. Drugima nece da ucita stranicu, kao ni da skine listen.pls datoteku.
[ Darklord @ 08.01.2016. 23:42 ] @
Da li i ti drugi imaju instaliran hamachi ? Mislim da treba da se napravi "veza" izmedju dva hamachi korisnika da bi to radilo. Mada i u tom slucaju od "javnog" radija nema nista jer nece niko instalirati hamachi i prikljucivati se na tvoju mrezu da bi slusao radio osim ako su u pitanju samo neki prijatelji.