[ milena990 @ 03.01.2016. 16:14 ] @
Cao drugari,

Pregledala sam nekoliko tema vezanih za pokretanje internet prodavnice ali neke stvari mi nisu bas najjasnije, a plasim se da neke informacije nisu zastarele, pa zato i pokrecem temu :)

Zelim da sama pokrenem svoj biznis - prodaja garderobe putem interneta.
Robu znam kako da nabavim i imam iskustva u web dizajnu i sa magento platformom, ali ono sto ne znam je sve vezano za pokretanje posla :(

Bila sam u sluzbi za zaposljavanje, ali nisu bili voljni da mi odgovore ni na jedno pitanje (jos su me savetovali da se udam!), zato i jurim odgovore po internetu.
Dakle sta me zanima:

Predpostavljam da bi sifra firme trebala da bude verovatno 4791 - internet prodaja.
Dakle moja ideja je da pokrenem bukvalno butik online da ne bih imala troskove lokala.

1. Da li da firmu registrujem u APR-u pod ovom sifrom?
2. S obzirom da zelim sve da radim od kuce da li moram da navedem ovo negde?
3. Da li to znaci da inspekcija moze da mi udje u kucu - kako to ide u ovom slucaju (otac mi je invalid pa se zato raspitujem jer ne zelim da mi neko ulazi bez pitanja)?
4. Kolike mesecne troskove mogu da ocekujem - kako bih znala da projektujem ideju kolika mi zarada treba?
5. Razumem da ovaj vid firme ne zahteva fiskalnu kasu, ali kako onda neko prati sta sam sve prodala i kako to vodim?

I generalno bih bila zahvalna za svaki savet ako neko moze da mi pruzi sto bi moglo da bude bitno,

Hvala puno unapred
[ Predrag Supurovic @ 03.01.2016. 19:37 ] @
Ne znam detalje, ali bih ti preporučio da se raspitaš kod nekog knjigovođe.

Najbolej je da registruješ tu delatnost internet prodaje, najpre zato što ćeš biti oslobođena fiskalne kase koja u onlajn prodaji ume da bude vrlo nezgodna komplikacija.

Sve ostalo će ti verovatno biti isto kao i za svaku drugu trgovinu, vođenje knjiga, magacin, ulaz i izlaz robe, popisi i slično.