[ mixa95pn @ 07.01.2016. 23:30 ] @
Kupio sam Asus K555lf-xx247d koj ima integrisanu bateriju kojoj ce verujem kapacitet za godinu dana opasti znacajno.Da li je moguce u nekom servisu da zamene takve baterije.Da li je iko pokusao da zameni integrisane baterije na bilo kom lap-top racunaru (sam ili u servisu sve jedno)?
[ gilopile @ 08.01.2016. 02:44 ] @
Da, naravno da je moguce. Samo je malo teze doci do njih i potrebno je skinuti donji poklopac. Vidim da za taj model cak ima i konektor ( nista ne treba lemiti ), sto je jos lakse za zamenu.
Tako da, nema da brines. :)


[ mixa95pn @ 08.01.2016. 02:54 ] @
E hvala puno na odgovoru! :D
[ pegasus89 @ 26.01.2016. 00:01 ] @
Citat:
mixa95pn:
Kupio sam Asus K555lf-xx247d koj ima integrisanu bateriju kojoj ce verujem kapacitet za godinu dana opasti znacajno.Da li je moguce u nekom servisu da zamene takve baterije.Da li je iko pokusao da zameni integrisane baterije na bilo kom lap-top racunaru (sam ili u servisu sve jedno)?


Kod računara koji imaju integrisanu bateriju najčešće postoji i "overcharging protection", pa baterija ne bi trebalo tako brzo da strada. Koliko mi je poznato, ASUS K555 to ima. Ja imam ASUS N56 već tri godine. Bateriju nikada nisam skinuo sa njega, iako može da se skine, a još uvek radi kao prvog dana.