[ gilopile @ 09.01.2016. 06:52 ] @
Zdravo zivo!

Drugari, da li neko od vas zna kako da napravim Hotspot na XP-u? Znaci, da delim net koji dobijam putem LAN na Wi-fi da mogu android tel i ostalo da zakacim. Wi Fi ruter, kupim, pa poklonim i bukvalno sam uvek bez njega :D. Mogu da sklopim 10 Mikrotik-ova, ali to mi je poslednja solucija da mi radi jos neki komp, kad vec dva rade 24/7.

Na win7 mi to nije problem, ima dosta software-a, ali na XP nema sanse. Patim se sa ovim vec godinama :D

Pokusao na desetine nekih glupih aplikacija i, naravno, ni jedna ne radi. AD HOC solucija me ne zanima, jer ne mogu android da zakacim, a i pokusavao sam da nadjem neke aplikacije za Android da vide AD HOC mrezu i isto bez uspeha, a i ne mogu sad svakom ko dodje kod mene da root-ujem fon i instaliram neke aplikacije za to...Zacaran krug kod mene kao i uvek...

Ukoliko mi neko ovo resi, bicu mu zahvalan od kolevke do groba + ga vodim negde u zezanje :)



[Ovu poruku je menjao gilopile dana 09.01.2016. u 08:07 GMT+1]
[ tuxserbia @ 09.01.2016. 10:02 ] @
A sa kojim karticama probaš?

Koliko mene pamćenje služi, pod XP bi trebalo da radi do G brzina, kartice sa Ralink čipovima, r61(PCI) i rt73(USB). Od kartica se sećam D-link G510 i G122, a čini mi se i TP-link WN321G. U drajverima, odnosno nekim utility koje instaliraš sa original CD-a proizvođača, pa se izabere nešto tipa SoftAP. Za novije, N generacije sam 96,2% siguran da traže Win7, zbog njegovog VirtualAP. Nemam ni jedan jedini komp sa Win7, a ne XP da probam, pa sve ostaje na teoriji.

Da ne bude zabune, pričam po sećanju od pre 10 godina, a i tada je bilo mnogo lakše u linuxu i OpenBSD-u da se odradi to, tako da....

[ gilopile @ 09.01.2016. 10:25 ] @
Nemam ni jednu N karticu. Imam cm9, tp link 350GD, D link...Sve su uglavnom kartice koje rade i na MT, dakle sa atheros cipom. Imam i neke miniPCI broadcom, Intel...

Ove TP link sa njihovim softwareom nudi samo AD HOC i to je to, zato jurim neki software.

Ne znam...

Evo, na Win7 svaka koju bocnem i instaliram drajver, Connectify Hotspot mi odradi posao, ali on ne radi pod XP-om, a XP koristim 80% vremena.

Uzecu ja Wi fi ruter, nego me ovo sad kopka, a i kopkalo me duzi niz godina i stvarno bih volio ovo da resim, ako je uopste moguce na XP-u.
[ bachi @ 09.01.2016. 10:37 ] @
A zašto Android ne može da se konektuje na ad-hoc mreže?
[ gilopile @ 09.01.2016. 10:38 ] @
Ne znam. Jednostavno ne vidi tu mrezu i to je to. Kakva glupost...Trazio sam i za to neka resenja, ali ne nadjoh nista sto zaista radi, samo dobijes na tel. brdo reklama i to je to :D

I mene interesuje to pitanje.
[ tuxserbia @ 09.01.2016. 12:46 ] @
Možda već znaš, ali ovde su izlistane (skoro) sve kartice i čipovi ( i kombinacije )

https://wikidevi.com/wiki/Main_Page

Win7 ima komplet izmenjenu logiku WiFi drajvera, tako da su mnogi proizvođači digli ruke od prepravljanja za starije sisteme i obrnuto. I pod linuxom može maltene svaka kartica da se prebacuje u monitor, ap ili klijent mod. Pod XP je to malo teže išlo. Zato sam i naveo one dve tri, jer sam ih lično isprobavao. Sigurno da ima i drugih, ali nisam dolazio u kontakt s njima. Čak mislim i da imam još nekoliko komata. Setih se i DWA-111 USB D-link, i ona ima rt73. Opet, mora da se pogleda revizija, jer su pod istim imenom izbacivali razne gluposti. Možda čak i Realtec rtl8192, ali znam da sam naleteo na nekoliko koje su bile ultra nestabilne, tako da nemam mnogo iskustva.

Za android i AdHoc nemam pojma, nikad nisam ni razmišljao o tome.