[ kratkovrijeme @ 25.01.2016. 19:52 ] @
Postovani,

obzirom da mi je prvi put da radim na jednom ovakvom projektu, htio sam da vas zamolim za pomoc pri definisanju a kasnije i pri sprovodjenju projekta.
Naime, u planu, a i zakonska obaveza, nam je da uspostavimo gis. Planirano je prvo da se izrade idejni projekti u kojima bi se predstavila različita rjesenja i platforme za sistem, kao i razrada najoptimalnijeg od ponuđenih rjesenja. Konačna cijena uspostavljanja informacionog sistema za ovakvu situaciju predstavljace veliki udar koji je potrebno na ovaj nacin opravdati.
Na osnovu svega gore sto sam naveo zamolio bih vas ako je neko vec radio na sličnom projektu ili bio ukljucen, da mi da smjernice ili bilo kakav savjet po ovom pitanju.


P.S.
Programski zadatak kojim je planirano da se daju smjernice za izradu idejnih rjesenja postavicu za par dana.
[ provera @ 17.02.2016. 07:44 ] @
Postovani,

Razlog zasto se do sada nisam javljao je u tome što sam zaboravio sifru za pristup forumu a mail sam uspio da zakljucam usled promjene jezicke tastature, pa sam kreirao novi nalog.
Kao sto sam naveo u prethodnom postu plan nam je da izradimo idejni projekat u kojem bi se predstavila različita rjesenja i platforme za sistem o prostoru (GIS). Da ne bih opterecivao sa informacijama koje zavise od situacije do situacije (mislim na uvodni, cilj, vremenskih rokova kao i finanansijsku strukturu), u nastavku su navedeni poslovi na koje je potrebno posvetiti vise paznje i detaljnije ih razraditi u navedenom dokumentu. Molio bih vasu ovom dijelu pomoc u smislu izmjene, dopune ili kompletne zamjene navedenih poslova:

• prikupljanje i analiza raspoloživih podataka (dostupni podaci, verodostojnost podataka, … ),
• analiza postojeceg ICT-a, kao i mreže koja treba da poveže korisnike i pridruzene ucesnike
• razrada rješenja informacionih sistema sa (na osnovu prikupljenih podataka sa razradom troškova uspostavljanja - jednokratne i kontinuirane potrošnje),
• definisati vremenske rokove implementacije sistema, obuke korisnike, i sl.

P.S.
Ukoliko je nekome potreban kompletan programski, moze me kostaktirati na pp.
Unaprijed hvala