[ Corleone @ 26.01.2016. 11:34 ] @
Imam modem Scientific Atlanta 2434. Na njega je zakačen komp LAN kablom. Na modem su zakačena 2 rutera. Jedan je TP-LINK a drugi je TENDA W308R.
Problem je sledeći.
Kada je sve u funkciji, jedan od rutera ne radi. Nema signala i komp veoma sporo radi.
Zvao sam službu i oni rekoše da je do njih nije problem i da modem radi super, što je i tačno jer čim isključim rutere, komp radi super.
Čim uključim jedan ruter sve je OK, ali čim ulkjučim oba rutera jedan od njih ne daje wireless signal.
Skoro je jedan nadrimajstor tvrdio da je problem u modemu jer on pravi problem i ne daje IP adrese ruterima kako treba. Sredio je to i sve je šljakalo par meseci.
Problem se pojavio pre neki dan. Uzeo sam za probu drugi ruter, TENDA N300 i problem je isti.

Kontam da na modem može da se nakači 10 rutera i da svi šljakaju, normalno da će veza da bude slabija ali će da šljakaju.
[ Miroslav Cvejić @ 26.01.2016. 15:51 ] @
Koliko IP adresa ti daje ISP?

Što ih ne povežeš u daisy chain?
[ madamov @ 26.01.2016. 15:52 ] @
Ne možeš dva rutera na jedan modem, ubaci ruter u modem, onda drugi ruter u prvi s tim da drugi ruter staviš u bridge mod.
[ Corleone @ 26.01.2016. 18:25 ] @
Ne mogu da povežem ruter u ruter...konfiguracija terena tj. kuća je takva.
[ Corleone @ 26.01.2016. 18:29 ] @
Ovo imam:

http://postimg.org/image/anshgexup/
[ Corleone @ 28.01.2016. 09:46 ] @
Uzeo sam ruter TP-LINK TL-WR841N i sada sve šljaka super. Izgleda da je bio sukob rutera mada mi nije jasno kako je sve to radilo par meseci.
[ Nelliot87 @ 09.05.2016. 15:30 ] @
vazno je da ip range i subnet budu isti takodje najbolje je da podesis da dhcp dodeljuje modem ruterima a njima iskljucis dhcp opciju