[ mirkash @ 03.02.2016. 12:36 ] @
Imam problem sa hdd, OS je uzasno spor, ako zamenim sa drugim HDD (klonirani OS) racunar radi ok.
Na testovima u bios i seatools i jos poneki iz Hirens pokazuju da je hdd 100% ispravan, dok Sentinel
pokazuje health 98% i prikazuje poruku
"191 errors occured during data transfer. This may indicate problem of the device or with data/power cables. It is recommended to examine and replace the cables if possible.
At this point, warranty replacement of the disk is not yet possible, only if the health drops further.
It is recommended to examine the log of the disk regularly. All new problems found will be logged there."
Istu gresku prikazuje i na drugom racunaru kad je prikacen preko usb i rack-a.

Da li je HDD vrisnuo ili tu nesto moze jos da se uradi?
[ bachi @ 03.02.2016. 13:06 ] @
Stavi HDTune i pusti error scan i vidi ima li crvenih.
[ mirkash @ 03.02.2016. 19:57 ] @
HDTune error scan kaze nema errora
A benchmark u HDtune kaze




zalitь kartinku na forum


Performanse deluju ok




Pa ipak podizanje sistema i prvih nekoliko minuta rada racunar je jako spor
u event viewer sledeci zapisi koji pretpostavljam da imaju veze
The device, \Device\Ide\iaStor0, did not respond within the timeout period.

[ bachi @ 04.02.2016. 07:25 ] @
Ovo žuto je ujedno i odgovor na tvoje pitanje.

This attribute indicates the number of times recalibration was requested (under the condition that the first attempt was unsuccessful). A decrease of this attribute value is a sign of problems in the hard disk mechanical subsystem.

Dakle, glava se "muči". Na kraju iščita podatke (otuda da je error scan dobar), ali dok iščita su muke tantalove. :D Pitanje je vremena kada će mehanika skroz da otkaže.

Ja bih ovakav disk koristio isključivo za download nebitnih stvari sa interneta i skladištenje nebitnih stvari (filmovi, serije, itd), nikako kao sistemski i za bitna dokumenta.
[ Binary Mind @ 04.02.2016. 16:36 ] @
Hard disk je odradio svoje. U pitanju su mehanički problemi...
[ gilopile @ 04.02.2016. 16:49 ] @
Meni se uopste ne dopada ta greska. Mislim da je problem u tome sto ne moze da postigne odgovarajucu brzinu rotacije ploca sto je vrlo opasno, jer postoji velika sansa da glave, usled spore rotacije, zaribaju po plocama i caos podaci. Moze biti do motora, lezajeva ( koji god tip da su ) ili loseg napajanja ili upravljacke elektronike.

Ono sto mozes da probas je da zamenis napajanje, skidanje i ciscenje kontakata na el. plocici, i ako problem ostane, uradi backup i koristi za nebite stvari, kao sto bachi rece, pa dok ne otegne papke koristi ga tako ako ti ne koci OS dok je on prikljucen kao HDD za skladiste.

[ mirkash @ 05.02.2016. 09:37 ] @
to je to, HDD je cao... koliko vremena sam izgubio jer testovi pokazuju da je HDD ok.
... u medjuvremenu ovaj error se popeo za jos koji podeok
hvala vam na pomoci