[ notebookFun @ 03.02.2016. 18:21 ] @
U jednoj firmi imam instaliran Windows 2003 Exchange, sve radi OK. sem jednog klijent racunara. U pitanju je Windows xp i mejlovi se salju iz Outlook Express-a, svaki poslati email kada neko primi ode u spam. Na toj klijent masini u Outlook-u je mail povezan preko pop3 i SMTP. Kako da ispratim zasto svaki mail poslat sa ovog racunara ode u spam kod primaoca? Na drugim racunarima su mejlovi sa istim domenom ali se kod njih ne javlja ovaj problem...
[ valjan @ 03.02.2016. 22:37 ] @
I Exchange 2003 i XP i Outlook Express su proizvodi kojih se i rođeni tvorac odrekao pre skoro dve godine, pa ti se lako može desiti da naletiš na bug koji se neće moći rešiti. Na tim matorim verzijama Exchange-a je važilo da kad neko u svom Outlooku taguje neku poruku kao spam, Exchange automatski sve takve poruke obeleži da su spam. Možda se neko igrao ili slučajno na jednoj od poruka kliknuo na "Mark as junk" ili kako se ta opcija tačno zove, i time pokrenuo lančanu reakciju. Sa tim starim Exchange-ovima i Outloo-cima se takođe dešavalo da nisu sva polja u zaglavlju poruke po standardima, pa je taj neki antispam algoritam to prepoznavao kao lažirano zaglavlje i automatski tagovao poruku kao spam iako je ona bila ispravna. Proveri zaglavlja poruka i na onim mailovima sa drugih mašina koji prolaze bez problema i na ovoj problematičnoj, obrati pažnju na Message-ID jer kod njega je najčešće dolazilo do ovakvih problema. Savremeniji Exchange i Outlook imaju napredniju antispam zaštitu i ovakve stvari su svedene na minimum...
[ notebookFun @ 04.02.2016. 16:59 ] @
Probao sam i bez Outlook-a, slao sam direktno preko web-a servera http://server.rs/exchange/ i opet mejlovi odlaze u spam primaoca... Kako da provjerim da li smo usled velikog broja poslatih mejlova otisli na black listu?

Sta mi predlazete da provjerim na EXCHANGE serveru?