[ stameni @ 06.02.2016. 14:06 ] @
Čitam već izvesno vreme knjigu "Razvoj informacionih sistema i baza podataka" Alempija Veljovića, i imam problem: posle pročitanih prvih 90-tak strana knjiga mi deluje suvoparno i prilično dosadno. Pitam se -- a pitam i vas -- da li je knjiga vredna "kompletiranja" ili da odustanem od nje.

Inače, imam neko predznanje iz baza; nešto sam pročitao, nešto čitam paralelno sa pomenutom knjigom, tako da nisam potpuni početnik.

Želeo bih da pročitam nešto o projektovanju malih i srednjih baza podataka, pa ako "Alempije" ne odgovara to mojoj ideji, kažite da ne gubim vreme -- ili da "progutam" poslovičnu "žabu" i dokrajčim ;) knjigu.
[ jablan @ 07.02.2016. 15:13 ] @
Ako treba nešto da polažeš kod tog Veljovića, onda je pročitaj, ako ne treba, onda je spali odmah.
[ stameni @ 09.02.2016. 13:20 ] @
Auuu... Je li moguće da je ta knjiga toliko loša?

Postoji li neka ozbiljnija / kvalitetnija?

Ne treba da polažem, ali hoću da učim samostalno.
[ balavi @ 09.02.2016. 13:41 ] @
i ja sam kao i ti , ucim samostalno, ali od nasih autora ne citam nista

imas tonu stranih kvalitetnih i autora i naslova
[ jablan @ 09.02.2016. 13:44 ] @
Odeš na amazon.com i ukucaš "database design". Nađeš po netu par bolje rangiranih, prelistaš ih, odabereš onu koja ti najviše prija i naručiš papirnu verziju. Za bilo koju da se odlučiš biće 1000x bolja (ne preterujem). Odakle ti uopšte ideja da kreneš sa učenjem iz udžbenika sa nekog opskurnog srpskog fakulteta?
[ balavi @ 09.02.2016. 22:06 ] @
jablan je potpuno u pravu ...

samo da se nadovezem, na amazonu , kao sto kaze jablan,
pogledaj knjige koje najvise imaju komentara, one su kao the best

ali pogledaj sta ljudi kazu i po komentarima
pogotovo ako nisi u prilici da sam prelistas knjigu
neki od komentatora je bas dobro opisu, a neki iskusniji iz struke u opisu
dodaju jos neke naslove koji takodje vredi pogledati

a mozes i da pogledas isecke iz knjige tako sto kliknes na nju
sto isto moze da pomogne u odbiru literature



[Ovu poruku je menjao balavi dana 09.02.2016. u 23:47 GMT+1]