[ tibetanac @ 08.02.2016. 22:46 ] @
Čisto mi treba neko objašnjenje u vezi ovih fotoaparata. Lomo mali aparat na klasičan film košta 300 i kusur evra. Zenit 122 80 evra. Da li ovo neko kupuje i da li se ovo još uvek pravi?

http://shop.lomography.com/ru/cameras
[ valerijan @ 09.02.2016. 06:35 ] @
To je moda, tj. aparat kao modni detalj. Popularizovali su ga oni u skraćenim pantalonicama kaki boje, bele čarape, brade (iako imaju 14 godina), repić na vrhu glave, špicaste cipele, Sirogojno čemper sa zakrpama (a u skrivenim džepovima kompletan Apple asortiman, ključevi od kola, letovanja, zimovanja, gradovi Evrope...)

Lomo LC čak i kod naših brutalnih preprodavaca košta dve crvene (polovan), a sigurno ga prodaju i za manje rsd kad se pojavi kupac.

Isto je i sa Zenitom, zavisi od modela. Zenit obično ima Helios 44, koji je takođe popularan (doduše i kod onih koji nešto znaju) zato što je dobar objektiv. Uz adapter može da se koristi na digitalnim telima. "Kopija" je Carl Zeiss Biotar-a 58mm ƒ/2, pa u tom grmu leži seks.

Pretraži i termin lomografija. Fotografiše svako, kamera nebitna, kao ni film, kompozicija...a tek suština i poruka?!? Što opuštenije to "kulje" do sledećeg koktela...
[ Nebojsa Milanovic @ 09.02.2016. 08:21 ] @
Videh na jednom da mu je objektiv 17mm, pa donekle i u tom grmu leži zec..
[ tibetanac @ 09.02.2016. 10:15 ] @
Hvala na objašnjenju. Znam odlično te aparate. Imao sam Zenit 12XP, a moj drug je imao (mislim da ga još uvek ima) ovaj mali Lomo. Gledao sam kod naših preprodavaca i na kupujmprodajem cena je kao što je rečeno ovde oko 10-20 Evra.

PS: Merak se plaća.


Pozdrav!