[ igormil @ 11.02.2016. 23:33 ] @
Iteresuje me da li je potreban antivirusni program za WIn 10,pošto on ima već neki program u sebi za odbranu od raznih virusa i malvera?

Igor
[ starka @ 12.02.2016. 00:07 ] @
Pozdrav.
Meni nije potreban antivirus, a za anti malvare koristim MlvareBytes u
kome čekiram Free verziju.
Win10 ima Windows defender i ako se ne preteruje sa surfovanjem po
sumnjivim stranicama, mislim da ne treba ništa dodatno.
Avast nikad nisam volela, u Avg đubre sam se veoma razočarala.
Generalno, nisam ljubitelj antivirusa ako se ne mora, pa je moje
mišljenje možda subjektivno.
Pored toga koristim govorne sinteze, pa u pogledu pristupačnosti ne mogu
baš ni da biram previše.
[ valjan @ 12.02.2016. 08:18 ] @
Antivirusna zaštita nikad ne zavisi od operativnog sistema i instaliranih AV rešenja, nego od samog korisnika. Možeš ti imati ne znam kakav ultra-mega-giga AV, ali ako ti ignorišeš upozorenja koja ti on izbacuje i dozvoliš izvršenje nekog programa onda kao da ni nemaš AV. Čak i na Linuxu, za koji će ti većina tvrditi da je AV nepotreban jer "za Linux nema virusa" ti možeš da nahvataš raznu gamad kao neiskusan i neoprezan korisnik, tako da, kao što rekoh, ne zavisi to nikako od OS-a. Microsoft inače i sam tvrdi da Defender i ostala njihove aplikacije slične namene su samo privremena zaštita od nekih uobičajenih mrežnih crva i sličnih napasti koje bi mogle da zaraze računar u prvim trenucima nakon instalacije, dok ne ubaciš neku ozbiljniju zaštitu. Inače, postoji podforum Zaštita, pa možda ne bi bilo loše da ovakva pitanja postavljaš tamo, dobićeš verovatno adekvatnije odgovore.
[ bachi @ 12.02.2016. 08:26 ] @
Jednom klijentu je cryptoware uspešno prošao pokraj Windows defendera (redovno ažurirane definicije) iako ga je Windows defender kao šatro detektovao i stavio u karantin, fajlovi su bili zaključani.

Težak fail za Windows defender. :(
[ bg.zeppelin @ 12.02.2016. 09:01 ] @
Ne znam da li je ova tema mesto za pitanje ali da ga postavim.
Imam u firmi licenciran eset smart. Sada treba da ga obnovimo i sad vidim da u ponudi stoji i eset endpoint.
Da li neko ima iskustva sa ovom verzijom i da li mi može reći u par reči, ostati na esetsmart ili uzeti endpoint?
Hvala.
[ valjan @ 12.02.2016. 09:27 ] @
Eset Smart je ranije postojao u Home Edition i Business edition varijanti, sad je ova biznis varijanta preimenovana u Eset Endpoint, pa ako imate centralizovano upravljanje AV-om onda je endpoint prava stvar, a ako je svako za sebe i ne trebaju ti firewall-ovi, HIPS-ovi i razne dodatne kotrole onda i smart može da se provuče...
[ bg.zeppelin @ 12.02.2016. 09:46 ] @
Citat:
valjan: Eset Smart je ranije postojao u Home Edition i Business edition varijanti, sad je ova biznis varijanta preimenovana u Eset Endpoint, pa ako imate centralizovano upravljanje AV-om onda je endpoint prava stvar, a ako je svako za sebe i ne trebaju ti firewall-ovi, HIPS-ovi i razne dodatne kotrole onda i smart može da se provuče...

Hvala na brzom i konkretnom odgovoru.
[ bachi @ 12.02.2016. 11:07 ] @
Ako je ista/slična cena, uvek gledaj da to bude endpoint, čak iako imaš samo 5 računara.

Mi u firmi imamo legalan Kaspersky Endpoint Protection na 100 računara što u direkciji što na udaljenim objektima, a preko Kaspersky Security centra ih administriram i brate mili, prodisao sam. :D
[ Binary Mind @ 19.02.2016. 21:02 ] @
Firma u kojoj trenutno radim ima Eset Endpoint Antivirus na nekoliko stotina računara. Skoro nam je proletela novija varijanta Cryptowalla i pored Eseta, koji jeste detektovao gamad, ali nije uspeo da je zaustavi čak ni na novijim mašinama sa Windows 7/8/8.1 i Win 10. Toliko o tome. Protiv balvana koji posećuju/otvaraju sve i svašta nema antivirusa koji će da zaštiti od gamadi, kao što je već rečeno...
[ jolemisa @ 01.03.2016. 13:44 ] @
Potreban ti je i te kako,Taj Windows Defender je slaba zastita,u stvati zavisi opet sta ti radis na netu,ali postoji dosta toga loseg na netu da je stvarno preterano.Mozes neke AV instalirati i s njim zajedno da ne brises defender,ali sta ce ti dva.Udji u podesavanja Defendera i tamo imas mogucnost da ga iskljucis i da instaliras drugi AV koji ti odgovara.