[ stevan99 @ 12.02.2016. 21:25 ] @
Imam lap top msi ms-1683 i jedno vreme mi je radio normalno samo mi se ponekad gasio, a sada ne moye ni da bootuje windows odmah se ugasi cim krene da ga ucitava, u biosu mi radi celu noc i ne ugasis se ni jednom, isto i u hirens boot-u. Probao sam da menjam hard i bude isto. Probao sam da menjam i ram i opet isto. Kada probam da dizem novi windows ugasi mi cim poscne da ga instalira. Jednom sam uspeo da instaliram windows i cak i drivere da stavim i mislio sam da sam uspeo kad ono opet isto. Stvarno vise ne znam sta da radim pa vas molim da mi pomegnete posto mi se ne daja opet 30000 za laptop koji koristim za skolu i filmove. Hvala unapred!
[ vinted @ 12.02.2016. 21:50 ] @
a koji windows počneš da instaliraš?
da li si uradio memory test veliki (od par sati) pa da sigurno znaš da nije memorija u pitanju?
ako nisi počni od toga pa čemo dalje da idemo
[ stevan99 @ 12.02.2016. 23:53 ] @
instaliram win 8.1 32bit . Nisam radio memory test nikakav samo sam izvukao iz drugog starog laptopa 512mb ddr2 za koje nisam bas 100% siguran da rade jer je to stari laptop koji ne radi vec 5-6 god i ponasa se isto kao i sa njegovim ramom sto jest 2gb ddr2. A taj memory test ako biste mogli samo malo da me uvedete u to jer ga nikad nisam radio, Naime koji je to test (odakle da ga skinem ako vas ne mrzi mi nadjet link) i kako se pokrece posto ne mogu da upalim windows nego samo bios i hirens boot. Ja sad predpostavljam da treba da ga skinem i stavim na flesh pa butujem sa njega ili tako nesto. i samo sta da kliknem kad pokrenem taj test ako ima vise opcija jer stvarno to nisam nikad radio sem na sestrinom laptopu novom kada sam joj dodavao ram pa onda ima to u biosu pa sam upalio cisto d vidim sta je. Puno hvala :D !

[Ovu poruku je menjao Miroslav Cvejić dana 13.02.2016. u 06:50 GMT+1]
[ vinted @ 13.02.2016. 00:23 ] @
hajde ovako. imaš Hiren's boot. u njemu imaš Memtest86
startuj ga i pusti da radi. treba da prodje minimum 6 prolaza i to ti traje par sati
tako ćeš jedino videti da li je do memorije ili ne.
drugo pogledao sam karakteristike tog laptopa i preporučujem ti da skineš
Windows 7 32 bit i njega da instaliraš.

imaš video za mem test
https://www.youtube.com/watch?v=NaHL9usaM4Q
[ PCBG @ 13.02.2016. 11:45 ] @
Ja mislim da grafika pravi problem ili ne daj boze juzni most. Ali poslusaj kolegu probaj sa memtestom. Imao sam iskustva sa tim modelima i grafikama zato to pominjem.
[ iculibrk @ 13.02.2016. 14:16 ] @
Prociraj ovu temu: MSI CR500 pregrevanje
Procitaj tu temu i ispitaj ono sto je receno. Da li se laptop greje (proveri ako nisi temperature)?
Za memtest pogledaj ovo:
Ram memoriju možeš proveriti pomoću programa MemTest86 V5.1.0 Free Edition. Otakujes ga, prikljucis usb, pokreneš kao administrator "Image USB" iz otpakovanog foldera i klikneš na "Write to UFD", sačekaš da zavriši, restartuješ računar, namestiš boot sa usb-a i sačekaš da završi test memorije. Samo prebaci podatke sa usb-a pre ovoga jer ce ti automatski obrisati sve stare podatke. Posle toga vrati boot na hdd.
[ stevan99 @ 13.02.2016. 18:29 ] @
Veceras pustam hirens boot memtest i pustam da mi se skida win 7 32bit. Za pregrejavanje mislim da nije jer sam probao da stavim kuler uperen u procesor i ugasio se u isto vreme. Za grafiku i juzni most ne znam, i za cpu opet kazem da neverujem da se pregrejava. Javljam cim uradim. Hvala svima


[Ovu poruku je menjao stevan99 dana 13.02.2016. u 19:50 GMT+1]
[ gilopile @ 13.02.2016. 20:24 ] @
Gde se tacno ugasi i jel uvek na istom mestu prilikom instalacije? Taj podatak je veom bitan.

Pokusaj da podignes Linux sa USB, izvadi HDD, pa ako se isto gasi, onda nije dobro.

Naravno, prvo pokusaj sa 100% proverenim mem modulom ili istestiraj te sa memtest86, kao sto kazu iznad.
[ Binary Mind @ 14.02.2016. 13:05 ] @
Stradao je najverovatnije SB... Naravno ovo je samo pretpostavka, jer ti simptomi mogu da ukazuju i na duge ozbiljne probleme sa ovim laptopom. Uglavnom pretpostavka je da je neki od većih čipova u problemu (NB, SB, GPU ili CPU)... Šta god da je u pitanju sledi skup servis sa neizvesnim rezultatima, ili kupovina novog laptopa (po meni bolja opcija)...
[ stevan99 @ 14.02.2016. 16:34 ] @
http://postimg.org/image/8pg9kmzwj/
jel ovo mem test ili je meni nesto zabolo?
[ Binary Mind @ 14.02.2016. 18:43 ] @
Liči na onaj Microsoftov test memorije, ali je definitivno nešto zabolo.
[ PCBG @ 15.02.2016. 05:01 ] @
Sad sam siguran da je maticna u pitanju, problem kao sto sam rekao grafika ili igp.
[ stevan99 @ 15.02.2016. 09:13 ] @
http://postimg.org/image/3quedf00f/
eo radio sam mem test 11 ipo sati inema ni 1 error. Znaci da je otisla ploca jel? Jel postoji nacin da proverim da li je onda a da je ne menjam posto nemam istu takvu? Imam dva cpu-a za ovaj socket ali su intel celeron solo core
[ PCBG @ 15.02.2016. 13:56 ] @
Ako si iz Beograda donesi taj laptop do mene da utvrdimo definitivno sta je u pitanju,toliko mogu da ti pomognem,naravno besplatno.
[ vinted @ 15.02.2016. 14:24 ] @
Citat:
PCBG: Ako si iz Beograda donesi taj laptop do mene da utvrdimo definitivno sta je u pitanju,toliko mogu da ti pomognem,naravno besplatno.

PCBG svaka čast na ponudi !
@stevan99 barem ćeš tako zanati šta je tačno u pitanju i da li se isplati sredjivati ga
[ Binary Mind @ 15.02.2016. 16:39 ] @
Tema ide pod ključ. PCBG-u savetujem da pročita ES pravilnik pogotovu tačku 15. koja se tiče reklamiranja njegove firme. Vodite malo računa da ne moram da zaključavam i brišem teme...