[ VirusWar @ 20.02.2016. 14:05 ] @
Pozdrav, imam ruter Huawei 531v1 od mts-a, koji sam dobio novi jer je moj 532e poceo da ludi iz nekog razloga. Nema to veze, problem je taj sto ne mogu da namestim port forwarding, sta god radio, a svasta sam radio, nece i nece.

Znam kako se port forwarduje i sta sve treba da se radi i u Windowsu i na ruteru, ali jednostavno nece. Pokusavao sam da nadjem neki tutorijal za ovaj ruter, mozda ima nesto drugacije nego moj stari, jeste da skroz isto izgleda ali ipak sam probao, i nista, sve kako sam ja radio.
Imam i onaj UPnP test program, negde sam ga iskopao, evo rezultati:
-----------------------------------------------
TEST 1 - Operating System Support - PASSED
TEST 2 - SSDP Service Running Check - PASSED
TEST 3 - SSDP Service Automatic Check - FAILED
TEST 4 - UPnPHost Service Running Check - PASSED
TEST 5 - UPnPHost Service Automatic Check - FAILED
TEST 6 - UPnP Framework Firewall Exception Check - FAILED
TEST 7 - Adapter #0 - 10.109.103.3 - FAILED
TEST 8 - Get External IP Address - FAILED
TEST 7 - Adapter #1 - 192.168.1.2 - FAILED
TEST 8 - Get External IP Address - FAILED
-----------------------------------------------
Probao sam i DMZ, ni to nece. Probao sam sve i svasta, ni sam ne znam sta vise mogu da uradim, jedino da idem da trazim da mi daju neki drugi ruter jer sam u potpunosti siguran da sve radim kako treba...

Na starom ruteru je sve radilo bez problema, upravo ovako kako sam sad namestio ali sad jednostavno kao da nesto brani pristup sa neta.
Ako neko zna da mozda ovaj tip rutera ume da zeza, neka kaze, ili makar bilo sta neka kaze, ja sam kosu izgubio u poslednjih par dana sto sam pokusao da namestim...
Ako treba neki info oko rutera ili setup-a, recite.

Hvala.
[ neu @ 21.02.2016. 14:19 ] @
Zamenom rutera moguce je da sada imas ruter koji je na CGNAT-u. Moguce je da sada tvoj user i pw za PPoE konekciju je ubacen na radius serveru u grupu korisnika pod CGNAT-om. Ako ti javna ip adresa krece sa 100.xxx.xxx.xxx sigurno je CGNAT i nece raditi port foward. Nije neresiv problem, ali ajde prvo daj info o wan IP adresi i kijentima aktivnih u lan mrezi (Status pa lan, imas listu korisnika u lan mrezi i njihove lan ip adrese) ako vidis da pored klijenta IP lan adrese stoji ime tipa MFD ili dhcphost itd onda je sigurno CGNAT.

Pozdrav.