[ alfa-pro @ 21.02.2016. 00:50 ] @
Drustvo imam jedan program sto je moj kolega pisao jos 2000 godine za finansije. Program je koristan ali star i pisan je u VB 16 bita to je bas staro ali neki
prijatleji i dalje ga koriste. Igrom slucaja sam pokusao da ga ga pokrenem i dobijam brdo missing files na startovanju "File not found Truegrid.vbx" i ostale kontrole koje fale. Pokusao sam da skinem neki runtime 5, 6 ali nista. Nakon jos jednog runtime sto sam isntalirao pokrene program ali sada ne moze da ucita iz sistem dir-a picclip.vbx i ako postoji tamo.

Jel ima neko specificno resenje da se ovo resi i da pokrenem program ?

Hvala
[ Shon3i @ 21.02.2016. 15:58 ] @
A koji je operativni sistem u pitanju ? Moraces verovatno da nasetujes compatibility na recimo Windows XP i nize, da bi proradilo. A inace treba ti runtime za VB 3 ili 4 oni su bili 16-bita, VB 5-6 su vec 32bitni kao i njihove aplikacije.

Pozdrav
[ alfa-pro @ 21.02.2016. 18:29 ] @
Ma probao sam i to runtime sam instalirao i za 3 i za 4. Greska koju sam dobijao vise se ne pojavljuje sada imam problem sa sledecom greskom nakon instaliranja runtime-ova.

cannot load custom control dll picclip.vbx
Fajl postoji u sistemu ali nece da ga ucita. Nakon istalacije runtime sada neke delova programa pokrene ali glavni deo nece pukne sa ovom greskom.
[ Shon3i @ 22.02.2016. 15:06 ] @
A koji windows je u pitanju ?

Stare aplikacije jednostavno ne vide reference na isti nacin i ako su one zapravo fizicki tu, zato je neophodno namestiti kompatibiliti, ili po mogucstvu bar imati 32bitni windows, jer i ako me secanje sluzi 64bitni nema emulaciju za 16bita... Ima tu sto andraka... Opet mozda bolje resenje instalirati program u okviru Virtuelne masine u koju je moguce podici starije windowse tipa windows 95 ili 98 ili pak Milenijum, kojima su 16bitne aplikacije nativne

Pozdrav
[ alfa-pro @ 24.02.2016. 22:29 ] @
Pa na xp sam ali preko virtual box-a. Bas bi to da sredim nekako samo da ga startuje da pogledam neke strukture i organizaciju sto me zanimaju.
Cek kad bi nabasao negde na netu na stariju verziju windowsa npr 95 ili 98 jel bi to radilo ?
[ shpiki @ 26.02.2016. 23:43 ] @
Moguce da bi radilo, ali na koju masinu bi to instalirao? :)
Ti sistemi ne poznaju danasnji HW :)
Jesi li pokusao da ga pokrenes sa admin privilegijama?
[ alfa-pro @ 28.02.2016. 11:59 ] @
Pa ja sam to planirao da podignem na virtuelnoj masini. Jesam probao sam kao admin ali nista