[ tandrli @ 23.02.2016. 11:40 ] @
pozz
docepo sam se nekog mac-a i pokusavam nabaciti El Capitano medjutim on trazi ulogovanje u apple .. a od toga nista, posto trazi kreditnu karticu za kreiranje, a bosne fala bogu nema

pa znadel ko kakvu zaobilaznicu kako bi mogao nabaciti sistem
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 23.02.2016. 18:00 ] @
Instaliraš iTunes na neki drugi PC (Windows) i odeš na App Store i odabereš da kupiš neku besplatnu aplikaciju. Tada ćeš imati opciju da umesto kreditne kartice odabereš None.

Mada, ako odabereš Hrvatsku, trebalo bi da prihvati i bosanske kartice, jer prihvata i ove iz Srbije.
[ tandrli @ 24.02.2016. 00:32 ] @
thnx ...
evo nakon 3-će ukucane kartice prođe...

e sad da belaj još malo eskalira uspio sam nabaciti Snow Leopard .. poslije toga El Capitano neče ni da čuje (izbacuje gresku kao korumpiran image, datum je uredu), capitano je skinut sa torrenta tako da sam uradio verifikaciju i fajl je ok (i verifikaciju preko image checkera)

sad pokusajem da ga skinem preko appstore .. međutim kad kliknem download on mi govori da se ulogujem na account na kojem je kupljen El Capitan, a uopšte mi nedaje opciju da ga sad kupim nego mi non-stop traži nakav imaginarni acc

pa kakav savjet bi dobro doso
[ madamov @ 24.02.2016. 11:48 ] @
El Capitan je besplatan.
[ tandrli @ 24.02.2016. 17:43 ] @
da znam da je ... ali ocekujem mozda da traži neku prijašnju verziju koja se plaća da bi ova bila besplatna

naime ... poslije 24h od kreiranja accounta proradilo je .. dozvolilo mi da skinem El capitan .. evo ga sad instaliran i radi

hvala na odgovorima