[ ppeekkyy @ 24.02.2016. 11:02 ] @
na pocetku jedno izvinjenje posto sam prvi put na sajtu pa stoga nisam prolistao dosadasnje teme pa je ovo moje pitanje mozda vec elaborirano ali ga postavljam zbog hitnosti resavanja problema a dosadasnje teme cu svakako procitati.
imam lenovo g 500 i poceo je sam kucati slovo q.nekad nekoliko u nizu a ponekad celu seriju do ispunjenosti linije za pisanje.svi tasteri rade normalno i tastatura je stara godinu dana.to se desava povremeno odnosno nakada par sati je sve u redu a ponekad to radi ucestalije.da li je to problem tastature ili neki softverski problem
unapred hvala posto mi je bilo koji savet dragocen
[ Binary Mind @ 24.02.2016. 18:37 ] @
Tastatura je u problemu...
[ ppeekkyy @ 24.02.2016. 19:25 ] @
to je najmanje zlo samo me strah da ne kupim novu tastaturu pa da budu iste manifestacije
[ ppeekkyy @ 24.02.2016. 19:31 ] @
a sto mi je jos nekako nelogicno ako je negde spoj u tastaturu logicno bi bilo da uvek lupa to slovo a on i kad se ne koristi nekoliko sati ne desava se nista pa onda izlupa 5-6 slova pa neko vreme nista pa opet izlupa i tako bez nekog ustaljenog pravila
[ Binary Mind @ 24.02.2016. 19:38 ] @
Lako je proveriti. Nakači običnu USB tastaturu na laptop, i vidi da li se problem ponavlja. Ako se ne ponavlja laptop tastatura jeste problem.
[ gilopile @ 24.02.2016. 20:25 ] @
Tastatura je problem, najverovatnije kontakt folije preblizu jedan drugom i ostvaruje se kontakt, a kako bi bio 100% siguran, raskaci konektor sa maticne ploce.

Uglavnom, moze da se sredi.
[ Binary Mind @ 24.02.2016. 20:47 ] @
Da. To se podrazumeva. Raskačiti laptop tastaturu (izvući flet kabl tastature iz adekvatnog porta na matičnoj ploči laptopa), i prikačiti USB (ili bežičnu) tastaturu radi testa... ne postoji mogućnost da se tastatura isključi preko Device Managera kao neke druge stvari...
[ ppeekkyy @ 24.02.2016. 21:01 ] @
puno hvala sad imam zanimaciju za nocas
[ ppeekkyy @ 24.02.2016. 21:22 ] @
prikopcao sam drugu tastaturu pa cu sacekati da vidim rezultat.ima li neki trik kako da razmaknem te folije
[ ppeekkyy @ 24.02.2016. 22:27 ] @
kako ili gde bih mogao da to sredim
[ gilopile @ 25.02.2016. 08:00 ] @
Moze da se sredi. Nije lako doci do folije na takvim tastaturama, ali je ipak moguce. Treba videti da li sama gumica pritiska foliju ili je sama folija problem, mozda vlaga izedju kontakata ili su jednostavno preblizu.

Neophodno je otvoriti i doci do folije i jednostavno ubaciti komadic selotejp trake ( distancer ) blizu tacaka kontakta na foliji na toj tipki i problem ce nestati.

Moze to da ti uradi bilo ko ko ima malo spretnije ruke i zna sta radi ili jednostavno skines i odneses tastaturu u servis, objasnis sta je problem i sredice ti.
[ ppeekkyy @ 25.02.2016. 16:18 ] @
probao sam sa klasicnom tasturom i ne javlja se navedena pojava.ponovo sam vratio tasaturu sa lap topa i opet nema te pojave ali nisam tasturu vracao u njeno leziste.ostavicu malo tako da vidim sta se desava.mozda je negde imala nekakav mehanicki pritsak koji je delovao na tu tipku.ako se bude ponovo javljalo pokusacu tako jer mi je poznata stuktura te tastature posto sam je lani raskopavao jer mi je unuka prosula sok po njoj pa sam stavio ovu novu
hvala u svakom slucaju na volji i trudu da se pomogne u nevolji