[ mmix @ 03.03.2016. 23:00 ] @
99.9% da se selim tamo na jesen. Interesuje me da li ima nekih nasih udruzenja, rastorana, itd, neka dijaspora

[ član @ 04.03.2016. 06:47 ] @
Citat:
mmix: 99.9% da se selim tamo na jesen. Interesuje me da li ima nekih nasih udruzenja, rastorana, itd, neka dijaspora :)

opet ti "NAŠI"?!! evo ti (ako nisi vec video) na temi o CH jedan lep post elmagico-a o "našima"! moj je utisak da sa takvim "našima" nista bolja ni drugacija situacija sa nije ni Nemackoj, a vetovatno ni bilo gde drugde u dijaspori. mislim da su ti "naši" koje ces naci po crkvama i udruzenjima olicenje svega onoga zbog cega verovatno, izmedju ostalog i napustas Srbiju. ako se jednom budes uvukao u taj mulj drustva i praunuci (ako budu u DE ziveli) ce ti biti gdadjani drugog reda! velika je odgovornost na tebi, pa razmisli da li zelis da sebe i svoju porodicu integrises u drustvo ili ti je plan da zivis kao u ovoj pesmi :)



[ tdusko @ 04.03.2016. 09:08 ] @
@mmix

Ti si izgleda emotivno vezan za Dunav pa se ne udaljavas od njega :)
[ mmix @ 07.03.2016. 12:27 ] @
Izgleda Zena u zavrsnim pregovorima za poziciju na univerzitetu tamo, pa istrazujem.

@clan, ne brini, nemam nameru da se uvlacim u "telo u ameriku, srcu u srbiju" seme, ali kontam da I poneki normalan moze da se nadje. Ipak je to akademsko mesto, nije industrijski grad.

[ ashford @ 07.03.2016. 17:07 ] @
o kakavoj poziciji se radi ako nije tajna ?
[ mmix @ 07.03.2016. 21:23 ] @
Docent na katedri za digitalnu humanistiku na Passau Uni.
[ ashford @ 07.03.2016. 22:17 ] @
pa to je jako lepo.

Nazalost ne znam nikoga u Passau mada sam prolazio i grad je lep mada malo smor.
btw ako se odselis predlazem ti da odes starim putem do linza uz tj niz Dunav. Predivno. Raj za bicikliste
[ član @ 08.03.2016. 12:48 ] @
Citat:
mmix:@clan, ne brini, nemam nameru da se uvlacim u "telo u ameriku, srcu u srbiju" seme, ali kontam da I poneki normalan moze da se nadje. Ipak je to akademsko mesto, nije industrijski grad.

poneki se sigurno moze naci ali nije lako, a pogotovo nije lako u malim gradovima gde nema puno ljudi sa nasih prostora. u svakom slucaju, kao sto sam tamo negde i napisao, po kafanama i crkvama te normalne tesko da ces naci (kao i u Srbiji, uostalom). nego, posto dolazite u akademsko okruzenje, siguran sam da cete upoznati puno fantasticnih ljudi sa raznih strana sveta pa ces verovatno vrlo brzo zaboraviti na potragu za "nasima" ;)
[ ashford @ 08.03.2016. 18:22 ] @
cak i ako bi upoznao Filipa Ceptera ?