[ deki-bleki @ 09.03.2016. 19:49 ] @
Evo uzeh ovaj laptop da instaliram Win 7 ultimate x 64.
Koristio sam USB flesku da instaliram Win 7.bila je u slotu za usb3,a mis u slotu usb2.
Tokom instalacije mis je prestao da reaguje,pa sam odradio do kraja preko touchpada,a nakon zavrsetka instalacije,kad sam hteo da mu ubacim drajvere preko USB nece da prepozna ni slot USB 2 ni usb 3 ni sa jednom usb fleskom doduse one su 2 i 1.(trojku nemam).
Razmisljam o par mogucnosti.
1.Da mi je fleska zarazena virusom jer sam prvi put instalirao sa novim fajlom Win all in one od 12GB....
2.Da me nesto ne zeza BIOS....Da bi uopste instalirao win 7 ,morao sam da disabled security, pa onda da promenim odvratni UEFI u CSM,i na kraju u boot sequence da USB stavim kao FIRST za butovanje...restart i pokrenuo je instalaciju...
3.Prodavac rece da nije kompatibilan sa drajverima za Win 7,a ja mu poskidao drajvere za win 7 x 64...
Sama instalacija preko USB fleske mi je trajala skoro 2 sata,ali
ZASTO su prestale da rade USB uticnice????Ne vidi ni jednu USB flesku???

[ gilopile @ 10.03.2016. 00:01 ] @
http://www.toshiba.rs/innovati...;OSID=30&driverLanguage=42

http://www.toshiba.rs/innovati...;OSID=30&driverLanguage=42

Probaj sa ovim drajverima.

Ako mozes, slikaj nam Device manager, ali otvori sve plusice da se vide svi uredjaji.
[ deki-bleki @ 10.03.2016. 16:28 ] @
Hvala na havljanju Gilopile,
Radi se o modelu bez DVD....Toshiba satelit C55-C-1KX PSCP7E...,
Vec ranije sam poskidao sve drajvere za njega za Win 7 x 64 skoro 1GB i sve ih stavio na USB flesku,ali iz meni nekog nepoznatog razloga,laptop nakon instalacije nije vise hteo da ga prepozna...svi USB su ispravni,ali laptop nece da ih prepozna...
zasto i kako mozemo da diskutujemo do sutra...,
ali posto je rodjaka zurila ,ja joj preko Win 7 instaliram Win 10 Pro i resim posao.
Iako sam spremio sve drajvere na USB flesku ,sada za Win 10 x 64 (dupli posao),i prebacio na hdd nije bilo potrebno...
Na instalacionom OS sa USB fleske je skinuo drajver za net,i posle aktivacije i update sve sto treba je instalirao...sve radi cakum pakum...
Update ubija koliko je spor...Mislio sam da je najsporiji kod win 7,al ovo sa win 10 je ubitacno a cpu 4core i 4GB memorije...Updaejtovao se tolko dugo da sam ja zaspao.Jutros videh da gospodin trazi restart umesto da je to uradio bez pitanja kao kod win 7,tako da sam jutros jos par sati updejtovao.....
Bojim se da necu dobiti odgovor na pitanje zasto je laptop nakon instalacije preko win 7 x 64 preko usb fleske odbio da prepoznaje usb?Bio je uboden pored njega i mis u usb2 i za vreme instalacije je otkazao,tako da je ostao samo touchpad...Mozda je i to bio razlog,mozda sam trebao da izbacim misa dok traje instalacija win 7???/
[ gilopile @ 10.03.2016. 19:52 ] @
Ja mislim da su jednostavno drajveri za USB/ chipset problem. Ona varijanta kada se krene sa instalacijom drajvera za chipset i u jednom trenutku kada se update USB drajveri, USB portovi na nekoliko sekundi ne rade i onda kada zavrsi i ako je sve ok, ponovo nadje HUB i instalira sve sto je prikljuceno na njega.

Verovatno je tu negde zapelo oko tih drajvera, pa je mozda trebalo otpakovati drajvere za chipset i rucno iz device managera instalirati ili ako su prijavljeni u device manager, instalirati drajvere za cipset i onda uninstalirati drajvere za USB HUB pa restart. Tako bi trebao sam da instalira te iz chipset paketa koji su vec u OS bazi drajvera...

USB3 je sasvim poseban i postoje podsebni drajveri za njega.

Ono sto mi je malo cudno, je to da ti je touch radio, a mislim da i on ide preko USB. Kod nekih modela, pogotovo nesto stariji, touch je isao preko PS2. Jedino ako je i tu preko ps2 i zato je radio...bmlgu

Kada mi neko donese tako neki novi laptop da mu install OS, muka me uhvati. Iskomplikovase to samo tako.

Ranije skines 5 drajvera, jedini za taj model, instaliras i to radi. Sada isti model, a 10 razlicitih HW ugradjuju. Uzas!

Zavrzlama ziva...:)
[ deki-bleki @ 12.03.2016. 12:50 ] @
Ma pravo je ludilo sta su napravili...
Poslednje ludilo nakon instalacije win 10 pro na doticni laptop je sto nece da joj radi VIP usb internet fleska.
Isla i ona a posle i ja i u VIPu kazu da nemaju drajver za win 10 kao i noviji vip usb modem...
Pa ako hoce pregazicu 10 sa win 8 pro jer samo za njega imaju drajver u Vipu...

Prvo sto mi se nije dopalo na ovom laptopu ludio sam sto nisam mogao da ubodem taster za ulazak u BIOS...
Nije htelo ni sa del ni sa F2.....
mislim da sam na forumu procitao da se prvi put ulazi u Bios da se drzi taster shift ili (ctrl,ili FN) i tada pritisne F2...
Tek tada sam i usao u bios i prebacio UEFI u CSM i jos par sitnica...
Nikad ni jednom amateru ne bi preporucio kupovinu laptopa za cetovanje,gledanje filmova i slusanje muzike....,ali mnogo je takvih....
[ deki-bleki @ 21.03.2016. 23:24 ] @
epilog
u VIPu su joj ipak zamenili usb internet modem sa WI-Fi modemom ,i najzad joj sve radi "super" sa 10 na laptopu.