[ pavic94 @ 24.03.2016. 12:53 ] @
Pozdrav,

Imam cudan problem sa laptopom brend Dell model: Latitude E6400. Na sistem je instaliran Windows 7 64-bit i kad je softver i hardver u pitanju sve je ispravno i testirano. Sistem radi bez problema, a hardver i komponente su testiranje na Burn-in rezimu Pc Check-u i ostalim programima i sve prolazi testove. Naime, prilikom pokretanja i ucitavanja BIOS-a cija je prethodna verija bila A19 a uradio sam update na A34 na sajta, javlja se Intel Matrix Storage Manager ROM v8.0.0. 1039 i desi se cesto da blinkajuca crtica samo se pojavi i nakon nekih pola minute pokrene sistem ali pise Starting Windows samo bez windows logo-a i ugasi se. Nekad prodje sve normalno Intel Matrix Storage ucita i ide Starting Windows i proradi bez problema sve funkcionise, pa nekad kad se ugasi skroz laptop pa nakon odredjenog vremena pokrene opet desi se isti problem. Stvari koje sam uradio do sad:

Burn-in Testiranja i detaljni pregledi komponenti i hardvera.
Intel Matrix Storage i Intel Rapid Storage uradjen updajte drajvera a oni sluze i za provjeru SATA konektora tako da ne znam da li je u tome problem.
Uradjen update svih ostalih drajvera.
Flash novog biosa uradjen sa 19 na 34 verziju.
Izvadjen hard disk i opticki uredjaj i problem se desavao opet.
Stavljen drugi hard disk ista situacija se desi.
U Bios-u uradjene promjene podesavanja tipa SATA Operation sa IRRT(Intel Rapid Restore Technology) na AHCI ili ATA rezim tad nema Intel Matrix provjere ali sistem se ne ucitava dakle samo IRRT rezim radi i to je to sto je uradjeno.

Jedino sto sam uspio da pronadjem na netu na stranim forumima da je neko bas imao problem sa E6400 modelom i da je to neki bug ali samo pojedini laptopi te serije, e sad nisam siguran da li se iko susretao sa ovim problemom.
[ vinted @ 24.03.2016. 19:59 ] @
vidi Intel Matrix Storage i Intel Rapid Storage koliko me pamćenje služi služe samo ako imaš neki RAID na sistemu. U svim drugim slučajevima nije potrebano. tako a verujem da ti to pravi te prebleme. ne znam zašto si instalirao to, ali rekoh ako ne koristiš raid skini se sa toga.
sa druge strane ukoliko koristiš ssd na laptopu možda ti je potreban, ali opet za raid.
inače taj problem zna da se javi na laptopvim sa Win 7 sistemom i isključivo je vezan za Intel Matrix Storage i Intel Rapid Storage i podešavanja u bios-u za hdd