[ Stankosava88 @ 02.04.2016. 00:30 ] @
Imam TP LINK 841 ND, prije godinu dana sam ga flesovao na DD WRT i radio je odlicno, neki dan flesujem noviju verziju DD WRT-a i pojavi mi se bag, ajde rekoh da bacim noviji posto te bete non stop izbacuju. i tu ga brikujem. Gledao sam tutorijale na jutjubu ali nista se ne desava kako kod njih. Ako neko moze pomoci bio bih zahvalan. Desava se to da se konstantvo pale i gase sve lampice, svake 3, 4 sekunde.
[ Binary Mind @ 02.04.2016. 19:21 ] @
Mmmm... Da... Šta si tačno pokušao da bi vratio ruter u radno stanje posle "cigliranja"?
[ goropad @ 02.04.2016. 19:50 ] @
ako ima dzampere da resetujes bios.
[ Binary Mind @ 02.04.2016. 19:58 ] @
LOL! Kakvi crni džamperi? Nego želim da znam kako je pokušao da pristupi upucanom ruteru? Mada sve osim serijske (UART) konekcije nije moguće ako je ruter "cigliran"...
[ Stankosava88 @ 02.04.2016. 21:59 ] @
Citat:
Binary Mind:
Mmmm... Da... Šta si tačno pokušao da bi vratio ruter u radno stanje posle "cigliranja"?

POkusao sam sve identicno kaoo jedan sa jutjuba kome je isti ruter brikovan kao i moj i njegov primi flesovanje firmware-a a moj ne.
To me i cudi
[ Binary Mind @ 02.04.2016. 22:11 ] @
Pa šta si radio? Daj da vidim taj klip...
[ Stankosava88 @ 03.04.2016. 06:47 ] @
https://youtu.be/1hWT35w6sVI
Ne radi se o identicnom ruteru, ali je proizvodjac isti i isti je kvar, kao sto ovaj u videu kaze, blinkaju mu led sijalice svake 2,3 sekunde. Uradim postupak, sve kako je objasnjeno, kod njega krene prebacivanje BIN fajla na ruter, kod mene nece, sto se vidi na 13:08 u snimku. Ima jos slicnih snimaka, sa bas istim ruterom kao kod mene gdje opisiju isti postupak i sve bude u redu.
[ Binary Mind @ 03.04.2016. 12:15 ] @
Ne može to tako na tvom ruteru. Mora preko serijske konekcije... Mora da se otvori ruter, nađu transmit (Tx), receive (Rx) i GND (ground) izvodi na štampanoj ploči rutera (obično su to samo nepripremljeni kontakti na koje moraju da se leme ili konektori ili direktno da se leme žice)... Takođe mora da radi lemilica i mora da nađeš neki adekvatan USB to serial UART kabl kojim ćeš ruter da spojiš sa računarom da bi mogli da komuniciraju i tako da flešuješ firmver... Ako nisi radio, a ne želiš da načisto pokvariš ruter, bolje da nađes nekoga ko jeste da to uradi... A možda još i najbolja opcija je nov ruter i da se više ne zezaš sa tim open source firmverima. Čujem da će TP-Link uskoro, barem za Američko tržište, na svojim ruterima ubiti mogućnost instaliranja open source firmvera kao što su DD-WRT i slični...
[ Stankosava88 @ 03.04.2016. 16:24 ] @
https://www.youtube.com/watch?v=0k1sxwX5pMk
Ovaj snimak pokazuje da moze i bez serijske konekcije... Ali jbg
[ Binary Mind @ 03.04.2016. 19:09 ] @
Pa ako si probao na taj način, i ne ide, onda mora preko serijske konekcije. Na video snimku se inače vidi da tip koristi i serijsku konekciju. Odmah da napomenem da uglavnom mora, i da je sigurnije preko UART kabla nego bez istog. Ja kad radim oživljavanje "cigliranih" rutera, ili kad eksperimentišem sa živim ruterima, uglavnom idem preko serijske konekcije, ali to podrazumeva malo veštine sa lemilicom i malo provaljivanja koji je kontakt na ruteru za šta i koji je kablić na UART kablu, Rx, koji je Tx a koji je GND. Kod Nokijinih kablića koje koristim plava žica je Rx, bela je Tx a crna je GND. Kad provališ koji je kontakt na ruteru za šta, i kad spojiš žice na adekvatna mesta uglavnom flešovanje firmvera, čak i na upucanim ruterima ide bez problema...
[ tuxserbia @ 03.04.2016. 19:29 ] @
+1

A tek kad su im zamenjena mesta ;-)
[ goropad @ 03.04.2016. 19:34 ] @
ja sam jedan ruter ciglirao tako sto nisam gledao datum firmware i umesto novijeg ja uploadujem striji firmware, a ruter bio robotic neki stras boza, nego jbg. zavrsio u nekom servisu, nadam se da su ga sredili, jer je bio signal preko 500 metara.
[ Stankosava88 @ 03.04.2016. 20:05 ] @
Ja sam htio da mu ubacim zadnju verziju dd wrt-a, od na dan 31.03. Radio sam to vise puta tokom godine i nije nikad bilo problema, ocigledno da im je firmware od tog dana imao neku gresku
[ Binary Mind @ 03.04.2016. 20:11 ] @
@ tux

Ih! Pa ima onih rutera gde kontakti nisu grupisani pa moraš da ih tražiš...

@ Stankosava88

Upravo zato, zbog toga što uvek možeš da "cigliraš" ruter kad flešuješ firmver, čak ponekad i sa zvaničnom verzijom, je flešovanje preko serijske konekcije majka.

Naravoučenije: If it works, don't fix it!
[ Stankosava88 @ 03.04.2016. 21:10 ] @
Ma sto je najgore, neki dan sam uradio update, i posle toga jedno vece poce da mi se gubi signal, i reko ajde da ubacim tadasnji mozda je do njega i ovo mi se desi
[ Stankosava88 @ 05.04.2016. 00:17 ] @
dao sam ga komsiji, sredoi ga je bez serijske konekcije
[ whitie2004 @ 05.04.2016. 08:01 ] @
Bas ga sredio ... ili ga sredio?

[ dejan_m90 @ 05.04.2016. 10:17 ] @
Ako bude trebalo link
Kupis ovo na ebay USB TTL
Skines RealTerm program za komunikaciju sa serijskim portom i onda ubacis bootloder pa onda firmware...

Ja sam na taj nacin digao iz mrtvih siemens sx763.

Obrati paznju da rx sa rutera spojis na tx sa usb, a tx sa rutera spojis na rx sa usb-a.
[ Stankosava88 @ 05.04.2016. 11:22 ] @
Nema potrebe, vracen je u fabricko stanje bez serijske konekcije
[ medvedic @ 06.04.2016. 14:31 ] @
Drzao si dugme za reset 30 - 30 - 30 ?

Napisi sta si tacno uradio da bi i drugi ljudi znali.

Inace, ddwrt je lepa stvar, ali ako nemas nekih spec zahteva dovoljan ti je tp link softver.
[ Binary Mind @ 06.04.2016. 21:52 ] @
@medvedic

Nije on radio, već je radio komšija, tako da komšija treba da napiše šta je radio. Mene lično taj "peacock 30/30/30" smara, a i ne radi na mnogim ruterima, tako da je tftp serijska konekcija moj izbor kod prčkanja sa ruterima.

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 06.04.2016. u 23:36 GMT+1]