[ risp73 @ 02.04.2016. 16:34 ] @
Laptop je neko vrijeme radio, ništa zahtjevno, podešavao sam titlove i ekran se odjednom zacrnio.
Čekanje nije pomoglo pa sam ga ugasio/upalio, na ekranu su se samo kratko, manje od jedne sekunde,
pojavila ona bijela slova i opet isto.
Svaki sljedeći pokušaj je davao isti rezultat, samo je "trajanje" onih slova bivalo sve kraće i kraće.
Da napomenem da se laptop pritom nije i gasio, ostajalo je da svijetli dugmence ON/OFF.

Ima li neko ideju šta mu je, u pitanju je Fujitsu Amilo
[ valerijan @ 02.04.2016. 19:29 ] @
Koji model Fujitsu Amilo? Nas i Amila 150 miliona... ;)

Da li si pokušao sa eksternim monitorom, bez baterije ili samo sa baterijom i te osnovne korake?
[ risp73 @ 02.04.2016. 20:41 ] @
Amilo Li3710.
Probao sam bez baterije - isto.
Nisam probao sa eksternim monitorom, sad ću da potražim VGA kabel.
Misliš li da je dovoljno da samo priključim eksterni monitor pošto nemam
niakakvu mogućnost biranja/podešavanja na laptopu?
[ valerijan @ 02.04.2016. 23:07 ] @
Pokušaj Fn + F4, to bi trebalo da prebaci na eksterni i isto tako nazad.


Naravno sve isključi pa konektuj. ;)

Za Amilo L7320 piše da se prvo startuje monitor pa tek onda laptop.
[ risp73 @ 03.04.2016. 12:32 ] @
Radi :-)
Šta da ti kažem nego hvala.

Tek kad si mi pomenuo monitor sjetio sam se da sam posljednjih dana u nekoliko navrata primijetio
da ekran ponekad, svakih par sekundi, malo zatreperi. Vrlo malo, jedva primjetno.
Da li se to dešavalo samo nakon ulljučivanja dok je hladan, ili je treperenja bilo i kasnije ali ja na njega
nisam obraćao pažnju - ne znam. Ali kad si ti već posumnjao u ekran bilo mi je prilično jasno da je on u pitanju.

Kod ovoga Li3710 izbor monitora se vrši sa Fn+F10.

Kad sa eksternog monitora ovom kombinacijom tastera uključujem ekran laptopa, vrlo kratko se pojavi slika
(kao ranije onaj početni bijeli tekst) ali prilično loša, uglavnom monohromatska, nešto kao sepia.

Ostalo je da tražim da li se ekran da popraviti a u međuvremenu ću pokušati da nađem Samsungov program
Frame Manager koji bi trebalo da omogući povezivanje Samsungovog digitalnog rama SFH-107H kao monitora.

You can use the photo frame as a Mini Monitor (secondary monitor) by connecting it to your PC after installing the
Frame Manager program onto the PC.


Ram već dugo nije u upotrebi, rad je da ga zaposlim ;-)



Hvala još jednom i

Srdačan pozdrav
[ Lavlja_Jazbina @ 03.04.2016. 13:29 ] @
Pre ce biti da su crkle neonke za osvetljenje ekrana..inace,taj modela ako si cepao igrice tesko da dozivi starost.
[ risp73 @ 03.04.2016. 16:13 ] @
Nisam, nikad on nije vidio nijednu igricu (osim ponekad pasijansa) ali je i pored toga dosta radio, mislim, bio je uključen praktično po čitav dan, od 2009.Svakako nije u cvijetu mladosti ali meni bi mogao još da posluži, ne znam koliko bi koštala eventualna zamjena pozadinskog osvjetljenja. Sutra ću kod vrhunskog servisera, nezgoda je što on popravlja samo televizore. Pokušaću da ga ubijedim da je "ovo televizor" ;-)

Dali pozadinsko osvjetljenje ovako crkava, sve neonke odjednom?
[ valerijan @ 05.04.2016. 13:10 ] @
@risp73 odlično!

Javi koja je dijagnoza, ali pazi da ne pogrešiš ulaz pa da upadneš u servis za belu tehniku koji je do TV servisa :) ili pet shop.

Takođe javi i da li je cijena sitnica...Vidim da naplaćuju od 2500 do 4000rsd. Ta druga "vrednost" je skoro kao ceo moj V3515 danas :(

[ Lavlja_Jazbina @ 05.04.2016. 19:14 ] @
Znam da za monitor koji sam servisirao bez rada platio 400 rsd po neonki .Kakve su za lap top ne znam kao ni cenu.