[ Black_eyed @ 04.04.2016. 10:56 ] @
Imam veliki problem u najavi.

Kuća je na sprat i u donjem kupatilu, od mesta priključenja wc šolje, jedno pola metra do metar maksimalno, kada cev smota iz vertikale u horizontalu, imam suženje u 110 kanalizacionoj cevi.

Pre par nedelja smo imali totalno zagušenje, zvali smo tipa sa pumpom visokog pritiska i nekako smo uspeli da prodjemo ali smo skontali da nije sve skinuto, ostalo je dosta toga i tačno se čuje po zvuku kada je ta mlaznica radila kako se taj zvuk priguši kada uđe u tu zonu. To je izgleda neka mešavima skorelog praška za veš i kamenca, uglavnom pumpa visokog pritiskom ne pomaže. Posle te zone sve je OK. Imamo reviziju posle kupatila i tu je sve čisto, kupatilo je napravljeno pre 30 godina i prosto sam se iznenedio da su cevi tako čiste tu kod revizije.

Naravno, pogađate šta je pitanje, kako ovo da rešim a da ne lupam pločice i pod (ako je moguće) ? Da li možda postoje ultrazvučni čistači cevi ? Probao sam da sipam kiselinu ali je tu slaba vajda, trebalo bi nekako začepiti cev posle tog zagušenja pa da ta kiselina ima nekog smisla, nažalost sve to praktično neizvoljivo.
[ LazarM @ 07.04.2016. 21:22 ] @
Kad se meni i ortaku u kisnoj napravio cep od korenja doso baja sa masinom/motorom i sajlom na cijem kraju je stavio kao nazubljenu casu,kad se vrti sece i ocisti ga.
[ tuxserbia @ 07.04.2016. 21:34 ] @
Savremeni deterdžent plus kamenac dobiješ armirani beton, ali onaj industrijski!!!
Dovoljno dugačka sajla, lagani rad, uz konstantno dolivanje vode, ne mora pod pritiskom ali je ok. Najbolje s obe strane ako si u mogućnosti da uđeš. Ništa hemija, samo još veći problem stvaraš.
[ bakara @ 07.04.2016. 22:17 ] @
To mora mehanicki da se ocisti.
Imas ekipe koje te probleme resavaju
[ Black_eyed @ 08.04.2016. 08:37 ] @
Nadam se da imaju mogućnost da to srede, malo sam pretraživao po oglasima i uglavnom se nudi odgušivanje pomoću pumpi visokog pritiska, što sam probao i to u ovom slučaju ne radi posao.

Javiću se ovde sa rezultatima, čisto kao info za ostale koji budu imali ovakav problem.
[ Black_eyed @ 08.04.2016. 12:48 ] @
Inače, samo da napomenem da sam za ovu situaciju koristio od prijatelja USB kamericu ( sa 10m kabela). Nešto ovako: http://www.ebay.com/sch/i.html...m+endoscope+camera&_sop=15

Jako korisna stvar, moraću je naručiti sebi, treba to imati u kući, cena se kreće oko 10$ za 10m kabela. Imate i sada 720p kamericu na isti fazon, samo što je skoro duplo skuplja, ne vidim potrenu baš za HD kvalitetom kada snimam cevi ali kome treba..

[ djura63 @ 08.04.2016. 16:58 ] @
Ako imas pristup horizontalnom delu cevi zacepi odvod PVC kesama i odozgo nalij 2 - 3 l sone kiseline. Posle sat vremena bice k'o nova.