[ MaCvele @ 08.04.2016. 07:01 ] @
Do skoro mi je laptop radio bez problema. Onda je odjednom prestao da prepoznaje USB miš. Uvek je uključen u usb 3.0, nekad je bio i u usb 2.0 i radio je normalno, sad više ne. Kad ga uključim u usb 2.0, ne registruje ga uopšte, a kad uključim u usb 3.0 izbaci mi grešku.
Greška
Pokušavao sam sa brisanjem drajvera, instaliranjem nekih, ali ništa ne pomaže. U device manageru je ovako:
device manager
A na sajtu Acera mogu samo ove drajvere da instaliram:
drajveri
Ne postoje drajveri za ovaj miš.
Probao sam miš na drugom laptopu, radi bez problema. Ubacivao sam kod mene najobičniji usb miš koji sam našao, prepozna ga bez problema.
Ulazio sam i u safe mode, nije ga prepoznao.
Da li iko ima neku ideju šta bih mogao da pokušam?

P.S. Linkovi jer ne umem da ubacim sliku.
[ vinted @ 08.04.2016. 08:48 ] @
vidim da si na Windows 10. to se najverovatnije desilo da je posle nekog updejta ovaj pogubio darjavere. ko zna šta je Windows tu updajtevo, pa ti se to desilo.
ne mora da ima direktne veze sa mišem, već može da ima veze sa nekim drajverima za chipset, usb ili tome slično, pa da to pravi problem.
probaj eventualno sa onim darjverom za chipset na stranici tvog laptopa i da njega updejtuješ, ako nije
inače ako ti ne radi, uzmi drugog miša i nastavi.



[Ovu poruku je menjao vinted dana 08.04.2016. u 10:26 GMT+1]
[ MaCvele @ 08.04.2016. 09:13 ] @
Kad bih znao da neće i drugi miš zezati kao ovaj, kupio bih ga bez razmišljanja.
Zadnji update je bio 25.03. (KB3140741), a miš je krenuo da zeza 02-03.04.
Mislim da sam pokušavao da update-ujem chipset, ali ću opet probati.
[ iculibrk @ 08.04.2016. 11:15 ] @
Ako mis bez problema radi na drugom racunaru, mis je verovatno ispravan.
Da li mozes uraditi Restore na datum pre 02.04.?
Kao sto je @vinted rekao uradi update chipset driver-a, mozes i probati i u Device Manager-u desni klik na Generic USB Hub, pa update.
Ona po meni najnepovoljnija treca mogucnost je problem sa chipset-om.
[ MaCvele @ 08.04.2016. 12:16 ] @
Moj miš radi na drugom računaru. Običan genius usb miš radi na mom laptopu, a ovaj moj neće. S tim dok sam restartovao komp, primetio sam da je par puta zasijala lampica na mišu pre nego što se podigao sistem.
Probao sam update chipset driver-a, update Generic USB Hub, pa sam i deinstalirao sve pod USB, ništa ne pomaže.
Odradio sam i System restore, na 23.03. (tad je 100% radio miš) i opet ništa, nije pomoglo.
Ne znam ni šta više da pokušavam, drajveri za miš izgleda ne postoje. Jedino da preinstaliram sistem i da se nadam da će pomoći.
[ vinted @ 08.04.2016. 13:44 ] @
Citat:
MaCvele:
Ne znam ni šta više da pokušavam, drajveri za miš izgleda ne postoje. Jedino da preinstaliram sistem i da se nadam da će pomoći.

po meni je bespotrebno da se zbog ovoga ceo sistem instalira ponovo. rešiće to najverovatnije problem ali samo ponovo do nekog novog updejta ili ti čega već.
uzmi drugi (ne takav isti) miš i radi sa njim, pogotovo ako ti sve drugo dobro radi i nemaš probleme.
uvek reinstalacija kao krajnja opcija može da pomogne, a ima i windows 10 onu opciju reset sistema, koja opet instalra sve, ali ti čuva podatke.
[ MaCvele @ 10.04.2016. 15:58 ] @
Došao kod mojih na selo, nakačio komp, miš radi. Zašto, pojma nemam. Ništa nisam radio.
Sutra kad odem na posao garant neće davati znake života, pošto će mi trebati, naravno.
Hvala na savetima. ;)