[ stefansav1 @ 12.05.2016. 18:03 ] @
Prije svega da pozdravim ljude koji citaju ovaj post zamolio bih ljude koji se razumiju kako ovo da uradim naime uzeo sam internet od m-tela spojili su me sve je ok dali mi ruter FRITZ!Box 6320 v2 Cable e sad ja koristim interet preko lan kabla a brat u sobi do mene je bez neta pa sam ja posao do radnje i kupio jedan lan spliter(delitelj odnosno racvu) i razveo kabal do njegovog kompa medjutim nece da pokrene internet kad utaknem oba kabla nemamo ni ja ni on net kad ja istaknem on ima kad ja utaknem on nema i obratno u cemu je problem? :)
[ Aleksandar Đokić @ 12.05.2016. 18:34 ] @
ispada da je taj fritz obican modem, pa da adresu cas jednom cas drugom, treba ti ruter
[ stefansav1 @ 12.05.2016. 18:39 ] @
Postoji li neka druga mogucnost da ne kupujem ruter? :)
[ Aleksandar Đokić @ 12.05.2016. 20:01 ] @
da, nakacis samo prvi komp i na njega ukljucis ICS pa on glumi ruter
[ nkrgovic @ 12.05.2016. 20:08 ] @
1) Ne mozes da "splitujes" ethernet. Ta konekcija je strogo point-to-point, a tog sto ti je to prodato treba kazniti....
2) Ne mozes da prodjes bez rutera. :) Mozes da napravis da jedan racunar glumi ruter, ali onda on mora stalno da radi, plus dosta komplikujes celu pricu.
3) Ovo nije za enterprise forum :).
[ gilopile @ 12.05.2016. 20:46 ] @
Kupis najobicniji cable ruter i resis problem.
[ tuxserbia @ 12.05.2016. 20:49 ] @
Jeste gledali dotični model? Ima WLAN i jedan LAN. Rešenje za oba kompjutera je običan switch, pa na njega oba kompjutera, ili jedna WLAN kartica za jedan od kompjutera, ili dve za oba. A Fritz je bombica, daleko da je loš.

http://avm.de/fileadmin/user_u...dbuch_FRITZ_Box_6320_Cable.pdf
[ gilopile @ 12.05.2016. 21:17 ] @
Jes, moze i Switch, a naravno i Wlan kartica za taj komp. Ma moze sta hoce da veze, svic, wi fi ruter, cable ruter...sta god nadje.