[ R A V E N @ 15.05.2016. 09:13 ] @
Npr. kad na YouTubeu gledam neko predavanje, 1.5 sat gledam predavača kako sjedi i priča, a bitno mi je samo ono što kaže

Da li bi se kako mogao blokirati video stream da uopšte ne dolazi sa Interneta, a da primam samo audio stream? Ovako procesor nepotrebno dekodira sliku i usporava kompjuter i stvara se nepotreban saobraćaj. Ili ako barem mora doći na moj računar, da se onemogući prikaz slike?

Valjda sam pogodio forum.
[ dusans @ 15.05.2016. 09:24 ] @
Ne može, ali možeš da probaš da skineš predavanje u mp3 formatu:
http://www.youtube-mp3.org/
[ plus_minus @ 15.05.2016. 10:58 ] @
Ovo nije rešenje koje tebi treba, ali, kontam da ako imaš PCI-E grafičku koja dosta posla može da preuzme na sebe, uz pomoć VLC-a možda možeš poprilično da uštediš CPU vreme, tako što ćeš da otvoriš yt stream iz njega, pa hardverski decoding/acceleration, itd.. znaš već na šta mislim. Dobićeš i sliku naravno, ali, kontam da ćeš mnogo manje CPU snage da arčiš preko VLC streaming-a, nego iz browsera direkt, bez obzira što je hardware acceleration kao opcija prisutna u svim pretraživačima.
[ S A J A @ 15.05.2016. 17:51 ] @
Koliko znam, dovoljno je da promeniš tab ili da minimizuješ brauzer i cpu se oslobobađa videa, tako radi Chrome.