[ Krky90 @ 15.05.2016. 22:40 ] @
Odavno koristim Folder Lock kako davno na XP-u tako i na Windows 7 do verzije 7.2.5 koja je radila savrseno.
Presao sam na Windows 10 i probao da instalira tu verziju 7.2.5 ali nije kompatibilna sa Win 10. Uspeo sam da instaliram i otvorim zasticen FLKB fajl ali kada probam da zatvorim onda nastaje crash, windows 10 puca i restartuje se.
Naravno pokusao sam i novije verzije sve do poslednje 7.6.0 koje su kompatibilne sa windows 10 ali sad se javlja drugi problem, kada otvorim zasticen FLKB fajl i ubacim nesto novo u njega i probam da ga zatvorim sad se racunar ne restartuje ali nikako nece da ga zatvori. Javlja da ga neka aplikacija koristi i da ne mogu da dismountujem tj zatvorim FLKB fajl. I dalje je otvorena ta virtualna particija cak i posle restarta.

Jel zna neko kako da resim problem?
[ vinted @ 15.05.2016. 23:04 ] @
udji u Safe mode, pa probaj odtale da zatvoriš tu virtualnu particiju.
[ Krky90 @ 15.05.2016. 23:37 ] @
Jel ima neko resenje da se problem resi za stalno?
Bez veze je da svaki put kada zelim da zatvorim fajl tj da unmauntujem taj virtualni da moram svaki put u safe mod.
Pise da sajtu da je kompatibilna sa win 10 ali mrka kapa ima ogroman bug, sta znaci coveku da kada otvori zasticen fajl da moze da ga zatvori :(
[ Krky90 @ 17.05.2016. 21:13 ] @
Nasao sam resenje, posle cackanja da vidim koji to proces drzi particiju otvorenom :D

Stari dobri vrhunski program "Everything" je pravio problem, koristim ga odavno jos od XP-a i toplo ga preporucujem pogotovo korisnicima XP-a operativnog sistema.
On sluzi da u trenutnku nadje zeljeni fajl u racunaru, FTP serveru itd.
Prostim recima za one koji ne znaju, to je isto ono kad u WinAmpu na dugme "J"(mislim da je J jer ne koristim odavno WInamp) otvoriste pretragu i dok kucate naziv pesme ono vam izlista sve pod tim nazivom u realnom vremenu.
Za korisnike XP-a odlicna stvar i ne gubite vreme viseminutne pretrage, XP je los po tom pitanju, trazi 3 sata :D

Sad da se vratim na temu.
U tom programu Everything pa u Options->Indexes->NTFS otkloniti kukice na toj virtuelnoj particiji u mom slucaju "Z" particija i necete imati problem.

Takvih problema nisam imao na XP-u i na Windows 7 sve je lepo radilo i bez otklanjanja kukica ali na Windows 10 nije htelo bez toga.


Ostavio ga i screenshot: