[ rox4 @ 27.05.2016. 12:18 ] @
Mogu li na usb-u da formiram npr dve particije i onda samo jednu da enkriptujem sa BitLocker-om?
[ vinted @ 27.05.2016. 12:36 ] @
na prvi deo pitanja je odgovor da, možeš dve,tri... particije
za drugi deo oko enkriocije nisam siguran. trebalo bi da može, mada nisam nikada deo (pariciju) enkriptovao, već uvek ceo usb.
[ bachi @ 27.05.2016. 12:43 ] @
Ako me sećanje ne vara, Windows ne može da particioniše fleš diskove, pa to moraš iz na primer Partition Wizzarda Home edition.

E sad, čak i kad to odradiš, Windows vidi samo prvu particiji, mada je moguće da će bitlocker da vidi tu drugu. Mrzi me da testiram, pa probaj sam.

Ako pak ne vidi, napravi dve particije kroz partition wizzard, formatiraj prvu i koristi normalno, a onda preko TrueCrypta ili VeraCrypta ekpriptuj drugu particiju i koristi. TC i VC je svakako bolji program od Bitlockera za te stvari.
[ vinted @ 27.05.2016. 12:59 ] @
Citat:
bachi: Ako me sećanje ne vara, Windows ne može da particioniše fleš diskove, pa to moraš iz na primer Partition Wizzarda Home edition.

ovo što @bachi napisa mora neki drugi program za particionisanje u tom slučaju , ne može se iz Windowsa direktno, a Home Partition Wizzard je sasvim ok za tu svrhu.
[ calexx @ 27.05.2016. 16:26 ] @
Problem je u drugom delu bačijeve poruke a to je da se windows ne snalazi sa particijama na fleškama. Da li neki poseban program to ume ne znam ali nešto sumnjam u to.
Lako je tebi da koristiš linux i particionišeš fleške, ovi sa pendžerima imaju razna ograničenja kod upotrebe. ;)
[ bachi @ 27.05.2016. 20:14 ] @
Nema veze, TC i VC mogu da kriptuju tu drugu particiji, a prvu formatiraš klasično kao FAT32 ili NTFS i na njoj na primer staviš TC ili VC portable i onda kada ubaciš flešku, mountuješ je iz tog portabl programa.

Pogledati u TCu (a verovatno i u VC) u glavnom meniju, odete na Tools, pa na Traveller disk setup i pratite uputstva.

[ rox4 @ 28.05.2016. 10:13 ] @
Hvala vam, ljudi! :)