[ wwwucko @ 05.04.2004. 09:18 ] @
Da li je moguce detektovati da li je neka stranica ucitana dobro ili je pukla, tj. browser prijavljuje gresku?

[ bluesman @ 05.04.2004. 10:50 ] @
Postoje event-i onError i onAbort, koji se ukljucuju kada objekat nije ucitan (onError) ili je korisnik kliknuo na stop (onAbort).

Ja sam radio sa slikama pa sam proveravao da li je slika ucitana i ako nije prikaze neku genericku. Ne vidim zasto to nebi moglo da radi sa document.body ili cak sa window objektom. Probaj pa javi.
[ wwwucko @ 05.04.2004. 12:18 ] @
Hvala na brzom odgovoru ali izgleda da nece.
Mozda je problem sto mi se doticna strana otvara u frejmu ?!?
[ bluesman @ 05.04.2004. 15:14 ] @
Ne znam, nisam probao na document. Na slikama to radi i radi ok. Postoji samo jedna zackoljica. Ako recimo radis onError za sliku gde ucitavas neki drugu u slucaju da originalna ne postoji (nije ucitana) moras absolutno biti siguran da je slika kojom menjas original TU i da postoji na toj lokaciji. U suprotnom se stvara mrtva petlja jer se iznova poziva OnError event...

Ako budem imao malo vremena eksperimentisacu sa dokumentima ...
[ leka @ 07.04.2004. 09:52 ] @
Ukoliko je greska server-side - onda ne mozes iz browsera to detektovati ni na koji nacin, jer ce server dati validnu HTML stranu sa porukom o gresci (uglavnom). Browserom mozes jedino detektovati nekakve proste JS greske (uglavnom) ovo vazi u slucaju da nisi nikakav JS "pripremio" u svojim skriptama na serveru.
Sta hocu reci... - Mozes recimo u svim svojim skriptama cije izvrsavanje zelis da proveris da ubacis reakcije na OnLoad dogadjaj. I da postavis neki tajmer koji ce da proverava koliko vremena ceka da OnLoad odradi nesto...
[ bluesman @ 07.04.2004. 11:33 ] @
Da leko, potpuno si u pravu - uopšte nisam razmišljao o tome.