[ Brkic @ 14.06.2016. 15:48 ] @
Aplikacija kada se pokrene na Win10 izbaci grešku "Runtime error 217"

gde tražiti grešku ?
[ savkic @ 14.06.2016. 16:01 ] @
Daj više detalja, koji Delphi, šta ti radi taj program, da li koristi neke eksterne biblioteke, neke dllove, pristupa folderu ili registriju bez odgovarajućih prava i sl.
Prazan Delphi program će kompajliran u D7 će bez problema raditi u Win10, čak i prilično komplikovan D7 program će raditi.
[ Brkic @ 17.06.2016. 19:10 ] @
Klasicna baza podataka,koristi Firebird, pristupa Windows direktorijumu da proveri da li postoje neki fajlovi...nista posebno,u D7 je pravljen. Sada sam izbacio to traženje win foldera i još neke sitnice pa cu probati.
Bitno mi je da nema nekod dodatnog podesavanja da bi radio program pod Win10.
[ captPicard @ 17.06.2016. 19:38 ] @
Vjerojatno nije situacija, ali provjeri da ti nije baza ostala spojena kada si kompajlirao.
[ schild @ 22.06.2016. 07:55 ] @
Ja sam imao tu grešku. Nisam 100% siguran da li je bilo to, ali proveri da li je fbclient.dll na pravom mestu, i da li je instaliran vccrt8_Win32.msi
Probaj i da pokreneš aplikaciju kao administrator, ako tako radi onda verovatno pristupaš nečemu što ne bi smeo kao običan user, win10 je dosta utegnut po tom pitanju.
[ Brkic @ 22.06.2016. 08:03 ] @
Izmenjao sam neke sitnice koje sam mogao menjati i nece,opet ista greska. Probao sam i kai Admin i jos ona opcija da bude kao win7 i nista.
[ salvaric @ 22.06.2016. 08:25 ] @
Negde sam pročitao da i podešavanje "Language and Region" može da izazove tu grešku, u koliko si koristio definisanje formata prikaza (datuma,vrednosti) kod Table i Query komponenti, proveri da li su formati isti kao u programu, možda zbog te neusklađenosti dolazi do pucanja.
[ savkic @ 22.06.2016. 10:21 ] @
> Izmenjao sam neke sitnice koje sam mogao menjati i nece,opet ista greska. Probao sam i kai Admin i jos ona opcija da bude kao win7 i nista.

Pokušaj da lociraš gde je problem, kreni od novog (praznog) programa pa dodaj delove koje imaš u glavnom dok ne krene da puca ili u glavnom kreni da izbacuješ delove koda dok ne počne da radi.
[ Brkic @ 22.06.2016. 12:11 ] @
To je program koji 5godina radi i sada je korisnik resio da promeni OS, ja nemam instaliran Win10 da bih ispitivao kada ce proraditi. Jednom recju mrzi me sve menjati i prilagodjavati. Mislio sam ako ima neko jednostavno-poznato resenje za win10.

Hvala svima na savetima.
[ dragancesu @ 22.06.2016. 16:44 ] @
Nemam tu gresku ali je interesantna tema, i drugi su imali pa google ima odgovor, pogledaj recimo

http://wiki-errors.com/putting-a-stop-to-runtime-error-217/