[ Fanta @ 16.06.2016. 10:04 ] @
Pozdrav svima!

Imam mali problem, a poučen iskustvom od prije par godina, obraćam se ekipi kod koje sam bez problema uvijek pronalazio stručnu pomoć.

Moj problem je sljedeći:

Imam 5 LG Smart televizora koji su spojeni u žičanu mrežu i na svakome od njih trebam prikazivati video putem DLNA.
Na svakom televizoru se treba prikazivati različiti video, znači svaki TV prikazuje svoj film.
Svaki video bi se trebao pokrenuti samostalno nakon što se automatski upali TV u određeno doba dana. Video bi se trebao ponavljati dok se televizor ne ugasi u određeno doba.
Filmove mogu puštati sa računala, a isto tako imam na raspolaganju NAS server.

Pokušao sam riješiti problem putem DLNA protokola i raznih media servisa.

Od Media servisa uspio sam jedino da preko Windows media playera vidim playlistu na televizorima i da puštam filmove. Problem je što kada bi neki film došao do svog kraja automatski se učitao sljedeći film sa playliste. A o tome da nisam uspio da se film sam automatski pokrene na televizoru o tome neću ni da pričam.

Nakon toga sam pokušao i sa NAS serverom, ali ni sa njim nije bilo sreće.

Postoji li način da napravim ono što mi je potrebno ili barem donekle približno?

Unaprijed sam zahvalan na svakom savjetu ili pomoći.

Lp


[ Miroslav Cvejić @ 16.06.2016. 10:17 ] @
Snimi šta hoćeš na USB flešku (sada su toliko jeftine da možeš 128GB za 15€ naći) i pobadaj fleške u televizore.

Ako ti treba dobar media server, baci pogled na http://www.universalmediaserver.com/
[ Fanta @ 16.06.2016. 12:17 ] @
Hvala na odgovoru.

Trenutno u stvari imam video na USB sticku za svaki televizor.

Napravio sam i da se televizor pali u osam sati i gasi u 16 sati u njegovim postavkama.

Čak i da film obradim i sredim da se non stop ponavlja u nekom od programa za obradu videa i dalje ostaje problem da se video automatski učita nakon što se pokrene TV. Jer sa USB stickom to se ne može napraviti pa pokušavam to preko media servisa i DLNA.

Ili ima neki drugi način osim media servisa i DLNA?