[ racko1988 @ 17.06.2016. 12:09 ] @
Pozz ljudi, evo opet mene i muke moje s laptopovima :) Elem, bratov Dell xps m1530, kuglan je u lokalnom servisu, dali mi 3 meseca garancije, i pre par dana, lap top opet nece da baci sliku, proslo 2 meseca od kuglanja, jos uvek u njihovoj garanciji...elem ja odnesem lap top i oni kao pogledacemk, mada ako je pregrevan garancija ne vazi lol hahha pa zaf nisu trebali da ga rese pregrevanja :) elem zovu me juce i kazu, kuglali smo ga opet i nece da baci sliku i dalje, a kad se poveze na externi monitor baca sliku, tako da nije sigurno do grafike i do njih, vec do naponskog dela, napajanje za display ako sam razumeo...elem posto sam imao jos neke stare ploce za taj model, pa ce probati nesto iskombinovati, ali nisu sigurni da li ce uspeti popravka...pa me zanima, jel to oni pokusavaju da me zeznu ili tako i radi lap top? ako je grafika ne teba da.bsci sliku na.exgerni monitor? ako je stvarno taj naponski deo, jel to popravljivo ili oni vrdaju? hvala
[ SashaNBG @ 21.06.2016. 08:51 ] @
To što laptop daje sliku samo na eksternom monitoru može biti posledica kvara samog VGA čipa. Ukoliko čip nije ispravan ili su popucali kontakti na ploči, kvar može da se manifestuje ovako kako si opisao. Rešenje je kvalitetan rebaling, ali pošto je neko već pržio čip (pitanje kako), trajno rešenje je zamena čipa. Pošto je to stari model, realno nije isplativa zamena čipa koja košta oko 100€. Preporuka je da se laptop rasturi i proda u delovima.