[ zonic @ 21.06.2016. 06:56 ] @
Atheros AR9485WB-EG Wireless Network Adapter na laptopu TOSHIBA SATELLITE L870-147 nece da ukljuci . Windows 7 prepozna karticu instalira drajver medjutim kartica je precrtana kao da nije ukljucena. Da bih otklonio sumnju u operativni sistem instalirao sam i windows 10 na drugoj particiji i tu se ponasa isto javlja da nije ukljucena a u device manageru prikazuje da je ispravna tj. drajveri su ok ako pokusam da je ukljucim klizac prekidaca wifi ne dozvoljava . Da li je ovo siguran znak da se mrezna kartica pokvarila i da nabavim usb WiFi adabter kako bi mi internet na laptopu dalje normalno radio preko WiFi-ja.
Problem se javio kada sam restartovao racunar odmah potom mrezna kartica nije vise htela da ukljuci do tada je ispravno radila.
Ne znam da li je mrezna kartica na ovom modelu laptopa integrisana ili je moguce zameniti novom.



[Ovu poruku je menjao zonic dana 21.06.2016. u 08:43 GMT+1]
[ zonic @ 21.06.2016. 08:05 ] @
Resio se problem sam od sebe, mada mi se cini da prelazi u domen paranormalnih aktivnosti racunara. Naime startovao sam windows 10 povezao se na net preko mobilnog i Bluetooth adaptera tada videh da se kartica ukljucila bukvalno sama klizac prekidaca WiFi sad radi . Restartovao pa u windows 7 i tu radi . Sta se desilo ne znam niti mogu da objasnim a zarko me interesuje ako se problem javi jos koji put.