[ Sava @ 28.06.2016. 17:59 ] @
Sve u svemu zamenio bih stari dobri Dreambox 500S sa nečim novijim, ali ne baš preskupim, znači neka ekonomska klasa. Ispao sam iz štosa i ne pratim novitete. Saznao sam da je novi Dreambox dobar, ali prilično skup. U oglasima sam našao sledeće uređaje koji bi mi odgovarali po ceni i kreću se od 65-120 e:
Amiko Mini Combo HD DVB-T2/S2/C
Amiko 8260+ Combo DVB-T2 /S2/C
EVO Enfinity Enigma2
VU+ Zero HD Linux

Zahtevi mi nisu prestrogi jer mi uglavnom služi baš kao normalni prijemnik, nisam preterano zagrižen za multimediju jer to ni na tv ne koristim. Važno mi je da radi pouzdano, da se ne pregreva, ne koči i takve gluposti. Bitna je i laka dostupnost softvera. Ono što je meni posebno interesantno, a mislim da to nema ni jedan od ovih je display koji bi pokazivao radio kanale i kada je tv isključen. Dosta slušam radio, a tu je opciju od mojih prijemnika jedino imao jedan od prvih DVB prijemnika Technicus 2000.

Šta bi ste mi i zašto preporučili od navedenog ili možda nešto peto?
[ gilopile @ 28.06.2016. 18:07 ] @
Ja sam nesto malo pratio i samo cuo/citao reci hvale za Amiko 8260 i VU+ Zero.

Nas stari clan Commando je pisao nesto o ta dva uredjaja i kaze da je bas zadovoljan sa tim Amiko-m. Koliko vidim, sada koristi bas taj VU+ Zero, a pre njga je imao taj Amiko i rece da je sprava za taj novac odlicna.

Mozda da sacekas da se on licno javi.

P.S.
Ako ti je Dreambox na prodaju, javi mi na PP.

Pozz!
[ Sava @ 29.06.2016. 09:04 ] @
Ja ne nađoh te tekstove uz pomoć pretrage.
Za sada mi se najviše dopada ovako na papiru Amiko 8260+, ali sam saznao da je VU+ bolji i brži. Opet, Amiko ima više opcija...
[ boriskn @ 02.07.2016. 09:43 ] @
Moja preporuka: VU+ SOLO SE dual tuner. Iz licnog iskustva, za te pare dobijes extra mashinu, gledajuci sa hobi aspekta. E sada 4 K je definitivno buducnost i UHD receiver-i. Dok to dodje do nas, smatram da ima dosta vremena
[ Sava @ 02.07.2016. 10:29 ] @
Za VU+ svi kažu da su dobre mašine bez obzira na model. U skladu sa svojim finansijskim mogućnostima i potrebama odredio sam da idem do nekih 130 e koliko košta Amiko A3. Ja sam skroman korisnik i zanima me satelitska tv i emulacija, sve ostalo je u drugom planu. Dokle god budem plaćao kablovsku nemam potrebu za cs-om niti za multimedijom. U tom svetlu najzanimljivije mi ipak deluje Amiko 8260. Sa njim mogu da poštedim tv aparat zemaljske tv, a takođe i da držim neke kablovske kanale koji mi nisu u favoritima prijemnika. Tokom sledeće nedelje ću nešto već da kupim.
[ Sava @ 04.07.2016. 20:52 ] @
Odlučio sam se za EVO Enfinity Mini. Sa više strana sam čuo da je to možda i najbolje što može da se nađe za taj novac (oko 110 e). Nadam se da sam dobro odabrao.
[ gilopile @ 04.07.2016. 21:05 ] @
Vidim da se od skoro pojavio kod nas. Specifikacije ne deluju lose.

Znaci, ipak ti treba samo DVB-S/S2? Ne treba C i T2?

Ako ga uzmes, ako nije problem da napises koju recenicu kako radi i da li si zadovoljan.
[ easyyu @ 04.07.2016. 21:20 ] @
Dobar je..
Lepo radi.
A najbitnije je da je to E2 receiver.
Slobodno stavi na njega OpenATV v5.3
[ Sava @ 09.07.2016. 07:31 ] @
Citat:
gilopile:
Vidim da se od skoro pojavio kod nas. Specifikacije ne deluju lose.

Znaci, ipak ti treba samo DVB-S/S2? Ne treba C i T2?

Ako ga uzmes, ako nije problem da napises koju recenicu kako radi i da li si zadovoljan.

Pa da, samo dvb-s mi treba jer ostalo imam u televizoru i gledam i zemaljsku. Amico bi samo omogućio da rasteretim tv.

E sada Enfinity. Prvi utisak je bio pomalo razočaravajući jer mi je ovo prvi prijemnik u skroz plastičnom kućištu. Drugog utiska nema jer sam ga previše kratko koristio! Verovatno je crkao tuner. Jednostavno slike nema, a prijemnik ne komunicira sa antenom. Sve ostalo je normalno, ubacuje image, komunicira sa internetom i računarom itd. Čekam ponedeljak da razgovaram sa prodavcem i vidim kako dalje.
[ sofrenic @ 10.07.2016. 10:09 ] @
Interesantni su Android box sa podrškom za DVB S2, T2, UHD, 4K,., u najavi su dva koja treba da se pojave u prodaji:
Videostrong k11 Pro i Wetek Play 2
[ Sava @ 14.07.2016. 07:56 ] @
EVO Enfinity Mini zamenjen sa VU+ Zero. Na papiru imaju praktično istovetne karakteristike, ali Zero ozbiljnije izgleda na prvi pogled već zbog metalnog kućišta. Imam nekakav osećaj da je "utegnutiji", sve nekako ide lako i tečno bez napora, vrlo je brz. Podrška mu je odlična. Kratko ga imam, ali sve izgleda veoma dobro, za sada sam jako zadovoljan.

Jedina zamerka je na belu signalnu LED diodu koja samo malo zatamni kada ga ugasim. Ne znam u čemu je bio problem da se stavi dvobojna dioda umesto ovakve.
[ Miladinovic @ 19.07.2016. 15:58 ] @
Citat:
sofrenic: Interesantni su Android box


Ja imam Wetek play i nikad nisam koristio njegov android, vec Enigma2+Kodi. Ipak je Enigma2 neprevazidjena za TV, dok mi je Kodi za multimediju bolji od same Android platforme (iako se i tamo vrti Kodi). Moje subjektivno misljenje.
[ sofrenic @ 20.07.2016. 22:32 ] @
Slažem se TV Theatar od WETEK Play na Androidu koji bi trebao služiti kao zamjena za Enigmu i gledanje satelitske tv nikada nije uznapredovao a update izlaze rijetko svakih pola godine. Za multimediju Android a za TV Enigma 2 sa SD kartice
[ Ubleha @ 01.08.2016. 21:47 ] @
Citat:
gilopile:

P.S.
Ako ti je Dreambox na prodaju, javi mi na PP.

Pozz!

Da si blize dao bih ti jedan resiver za dzaba
[ commando @ 20.10.2016. 13:36 ] @
Citat:
Sava:
EVO Enfinity Mini zamenjen sa VU+ Zero. Na papiru imaju praktično istovetne karakteristike, ali Zero ozbiljnije izgleda na prvi pogled već zbog metalnog kućišta. Imam nekakav osećaj da je "utegnutiji", sve nekako ide lako i tečno bez napora, vrlo je brz. Podrška mu je odlična. Kratko ga imam, ali sve izgleda veoma dobro, za sada sam jako zadovoljan.

Jedina zamerka je na belu signalnu LED diodu koja samo malo zatamni kada ga ugasim. Ne znam u čemu je bio problem da se stavi dvobojna dioda umesto ovakve.

U opcijama displeja u image stavis koliko da bude osvetljeno.
A za standby stavis da je ugasena i to je to.
[ gilopile @ 20.10.2016. 13:59 ] @
Citat:
Ubleha:
Citat:
gilopile:

P.S.
Ako ti je Dreambox na prodaju, javi mi na PP.

Pozz!

Da si blize dao bih ti jedan resiver za dzaba


Hehe, lako se ja priblizim :D Ti iz Bosne?
[ commando @ 09.11.2016. 16:08 ] @
Hehe Sava nema commanda da pise o vu+ zero. Axxxa
A potpis izbi oči. Axxaxaxa.
[ Ubleha @ 23.12.2016. 21:53 ] @
Citat:
gilopile:
Citat:
Ubleha:
Citat:
gilopile:

P.S.
Ako ti je Dreambox na prodaju, javi mi na PP.

Pozz!

Da si blize dao bih ti jedan resiver za dzaba


Hehe, lako se ja priblizim :D Ti iz Bosne?

Da, ako imas neku adresu javi da saljem