[ okraz @ 30.06.2016. 04:42 ] @
Na Acer aspri travelmate 3020 HD se grije i pored dodatnog kulera.
Temperatura je 60 stepeni.
U jednom servisu su mi rekli da je HD los i da
da je pitanje vremena kada ce crci.
Imam slican HD sa drugog Acera i njegov HD je ok.Interesuje me ako bi iz njega prebacio HD sta bi bilo sa podacima.
Napominjem da na drugom HD imam instaliran XP sa nesto programa.
Hvala
[ pctel @ 30.06.2016. 11:31 ] @
Citat:
sta bi bilo sa podacima

Kojim podacima? Preporuka je da se svi vazni podaci bekapuju, pa da se uradi formatiranje i instalacija sistema na prazan disk.
[ okraz @ 30.06.2016. 11:47 ] @
Podatke sam bekapovo.
Mislio sam da cu moci sa drugog diska podici sistem jer je isti win xp
[ pctel @ 30.06.2016. 13:12 ] @
To moze da uspe ako je isti chipset, a i ako uspe, onda samo za eksperimentalne potrebe, ili ako naprimer to radis za nekog ko nece da plati, pa te bas briga sto ce posle da mu koci pri radu - kolko para toliko muzike. Za normalan rad punom brzinom sveza instalacija se podrazumeva
[ Zlatni_bg @ 01.07.2016. 03:20 ] @
Tesko da bi to radilo kako treba, XP nema bas auto-instalaciju i detekciju drajvera kao noviji sistemi. Bolje sa oba laptopa sacuvaj podatke na sigurno mesto i ubaci u racunar koji ti je potreban za rad sto bolji HDD pa onda instaliraj komplet nov sistem. Em ces ga osveziti em ces biti siguran da to sve radi.
[ Miroslav Cvejić @ 01.07.2016. 06:16 ] @
Ili testiraj HD ili nosi to u servis da neko uradi umesto tebe.

Ubaciti hard sa drugog računara u svrhe nalaženja kvara je isto kao kada bi za bol u leđima išao kod zubara jer on ima udobnu stolicu.

Hard može da se greje ako imaš malo RAMa pa windows drlja po swap fajlu konstantno.
[ okraz @ 01.07.2016. 09:12 ] @
Testirao sam ga HD tune pro i sa D sentinel.
Oba testa pokazala su kriticnu temperauru 60c a ostali parmetri su ok.
Probacu sa vasim preporukama
Hvaa
[ Zlatni_bg @ 01.07.2016. 19:52 ] @
Generalno 2.5" HDDovi se greju dosta, pogotovu u lap topovima gde nema protoka vazduha, uglavnom su izolovani. I sam imam par koji rade na 50ak C ali znam da nisu dobri.

Pokusaj sa AS SSD da ga testiras pa okaci screenshotove rezultata, bas me zanima kakve su mu performanse trenutno.