[ Nikola35812 @ 02.07.2016. 12:56 ] @
Postovani, prvi put se obracam na ovom formu, pa mi ne zamjerite na greskama ili losem objasnjavanju. :)
Nov sam u radu sa accessom i tek se susrecem sa odredjenim problemima. Moj trenutni problem je ovaj:
Imam formu Form_fPrenosVP, u njoj postoji subforma Form_fPrenosVPDet ( u njoj se unose podaci o robi, kolicini, cijeni itd i cuvaju se u tblDokumentDetalji), kroz ovu formu se vrsi zaduzenje odredjenog skaldista.
Imam drugu formu koja se zove Form_fIzdatnica, u njoj postoji subforma Form_fIzdatnicaDet( u njoj se unose podaci i robi kolicini cijeni itd i isto se cuvaju u tblDokumentDetalji), kroz ovu formu se vrsi razduzenje odredjenog magacina.
TblDokumentDetalji sadrzi podatke o artiklima i cini sastavni dio tblDokument u kojem se nalaze opsti podaci o tom dokumentu i njegovom statusu, tabele su povezane preko DokumentID i DokumentIDdet. U tbl dokument postoji polje [Status] preko kojeg se prepoznaje da li je roba izdata ili nije pa npr, status 1 prenosnica nije zakljucena, status 2 izlazak robe iz magacina, status 3 roba zaduzena u magacin odredjeni i ovjerena(zakljucena).
E sada problem, napravim prenos iz VP i na taj nacin zaduzim zeljeni magacin, nakon toga zelim da te artikle prekopiram iste u ovu drugu formu fIzdatnica koja ce u isto vrijeme napraviti meni izlaz(tako da zelim kroz jednu formu da zaduzim a kroz dugu da razduzim da u razuduzenju ne bih prekucavao zelim klikom da ih kopiram). Vazno je napomenuti da ne zelim da prekopiram sve podatke nego samo detalje iz dokumenta koji ima status 1 u formu u kojoj cu jednim klikom napraviti dokumenat sa satusom 2 i tako razduziti zeljeni magacin.
U pitanju je code koji nikako da napravim kako treba, probao sam sa nekim resenjima ali sam slabo uspio da definisem to.

Potrebno je u kodu da budu dva polja (po meni) cmbRoba i kolicina, ovo ostalo ce dopuniti sama fIzdatnica.

Unapred zahvalan na pomoci.