[ eeestablishment @ 02.07.2016. 15:00 ] @
Zbog nekih problema sa ves masinom pokvasila nam se staza u hodniku


Elem kako bi se brze osusila prebacili smo je preko prozorskog profila na suncanoj strani stana .

Posle par sati susenja imali smo sta i da vidimo ???


Deo profila koji je bio pod stazom je potamneo i promenio boju ?


Probali smo da obrisemo i nekako skinemo ali ne ide .


I sada pitanje , moze li se farbati ovaj PVC , da li sa uljanom ili farbom na nitro bazi , kako bi smo malo zamaskirali ovaj deo ?

Napominjem da je PVC postavljen pre 8 god , i do danas nije bilo problema , cak je i zadrzao skoro prvobitni sjaj od prvog dana

[Ovu poruku je menjao eeestablishment dana 02.07.2016. u 16:12 GMT+1]
[ optimizator @ 03.07.2016. 00:36 ] @
Moguće je sa specijalnim farbama za PVC, a isto tako moguće je i lakše očistiti to sa specijalnim sredstvom
za čišćenje PVC, raspitaj se kod proizvođača prozora, ili montera jer oni sa tim uklanjaju tragove transporta, gumenih čekića i slično.
Za bilo koju drugu farbu pitanje je koliko će poslužiti, plus napraviti neku zamazajku koja će gore izgledati od mrlje. Plastika se farba samo uz pomoć kompresora, jer zbog idealno glatke površine četka ili valjak ostavlja tragove.
Probaj sprejem uz zaštitu okoline. Sprej bi trebalo biti sa alkidnom bojom.

Evo kako to rade profesionalno

[ eeestablishment @ 03.07.2016. 09:18 ] @
Covek koji je montirao je takodje i napravio prozore i sinoc kad sam ga pitao kaze da prvi put cuje da se tako nesto desilo . ( on kaze probaj sa CIFOM )

Doduse , ruku na srce i ranije smo preko shtoka prebacivali razne mokre stvari preko prozora ( maice , cebad i sl ) ali se nikada ovako nesto nije desilo .

Izgleda da u ovoj stazi ( etison ) ima neke farbe koja u dodiru sa vlagom i toplotom ovako reaguje ?

Potrazicu ono sredstvo za ciscenje PVC-a

Hvala . . .
[ optimizator @ 03.07.2016. 11:19 ] @
Izašla boja, tipično za nekvalitetne stvari kinesko

Za cif ne znam,on ima abrazivna zrnca,radi na principu peskarenja a ovde treba rastvarač. Čuo sam da servisi što popravljaju i pune kertridže, koriste mister muskula ali ne znam tačno koga jer zbog veoma žestokih ( i opasnih) hemijskih komponenata uspeva rastvoriti boju i osušene dizne kertridža . Možda neki na bazi alkohola.

Nema na čemu.
[ bakara @ 03.07.2016. 11:58 ] @
Ja nikako ne podrzavam farbanje, jer to nikako nece da ispadne dobro.
Tu je staza pustila boju i ofarbala pvc, vremenom ce na suncu to da izbledi.
[ ctrl alt del @ 03.07.2016. 15:49 ] @
Možda da probaš sa hidrogenom. Potraži u parfimerijama onaj sa najjačom koncentracijom, mislim da je 12%, natopi komad vate, stavi na obojeno mesto i ostavi preko noći. Ako ujutro vidiš poboljšanje onda napadni celu obojenu površinu.
(Gledaj samo da kupiš čist hidrogen, ne neki sa emulzijama za negu kose)
[ lud ko struja @ 03.07.2016. 17:34 ] @
Ja bi to napao razredjenom varikinom,to je neka farba za tekstil koja je usla u pore PVCa! Ili sircetom. Hidrogen je dobar za izvlacenje zutila,ne znam kako ce izvuci farbu. A moze i da se ofarba, sto da ne,malo osmirglati pa prajmer pa beli auto lak i bice ko novo!
[ gilopile @ 03.07.2016. 17:41 ] @
Upravo sam dosao isto da napisem sto i @lud ko struja.

Znaci treba traziti nesto sto bi razgradilo tu farbu za tekstile. Probaj sa varikinom, mozda i venis - dosta je jak, mozda ukloni...Sirce isto..
Probaj svu tu neku hemiju za ciscenje, mora nesto da `upali`.
Farbanje ostavi za kraj.
[ zica49 @ 03.07.2016. 18:30 ] @
Na spuzvu malo margarina pa probaj na jednom manjem djelu..
[ branko tod @ 03.07.2016. 19:00 ] @
Sitna šmirgla i udri. Posle polir kao za kola i gotovo. Lično iskustvo.
[ ctrl alt del @ 03.07.2016. 21:02 ] @
Citat:
zica49:
Na spuzvu malo margarina pa probaj na jednom manjem djelu..

Koja je ovde ideja? Zašto misliš da bi masnoća izvukla boju?
[ zica49 @ 03.07.2016. 22:05 ] @
Zato sto margarin moze da otopi puno toga da se iznenadis.
[ branko tod @ 03.07.2016. 22:43 ] @
Citat:
zica49: Zato sto margarin moze da otopi puno toga da se iznenadis.


Moju trbu nije
[ zica49 @ 04.07.2016. 11:21 ] @
Ti u zivotu nisi okusio margarin :)
[ eeestablishment @ 05.07.2016. 13:28 ] @
problem resen

nitro razredjivac je majka mara , samo sto sam odmah posle njega mokrom krpom vise puta prelazio isto mesto da slucajno jos nesto ne nagrize ( dihtung gumu )

zao mi je sto ne probah onaj postupak sa maslacem . . .