[ RedOrange @ 06.07.2016. 23:03 ] @
evo ovako. isao sam na mcsa/mcse kurs 2008/2009, tu sam pukao 3000 evra ukupno jer predavanja traju 2x duze. radili smo na windows serveru 2003 i windowsu xp. virtualne masine su nam bila 227x. 2274, 2275, 2277 i sa scripte koji su smo dobili za kurs windows xp 2285B sa virtualnim masinama london, vancouver i glasgow. skripte za mcse su 2279 i 2283 bez virtualnih masina. da ne bude zabune, stvarno sam isao na cet kurs, samo tada smo ucili internet information server a ne mssql 8. zanima me da li neko moze da mi posalje skenirane ili fotografisane beleske sa kursa, posto mii ih je sestra bacila a beleske ipak vrede mnogo. hvala.
[ Aleksandar Đokić @ 07.07.2016. 00:03 ] @
Dao si 3k evra za to? Koji fail... sorry, morao sam.

edit:

Da budem koristan... te sertifikate mozes da polazes preko http://www.pearsonvue.com/microsoft/, i verovatno je cena tipa 150-300e, a kurs spremis sam.
[ RedOrange @ 07.07.2016. 02:00 ] @
pa to je cet, predavanja su 2x duza nego na bilo kom kursu. cak su nam predlozili da spremamo ispite preko neta, a i predavac se stvarno trudio sad radi neka druga 2 posla i mail mu nije aktivan vise. imam nesto od resursa za TrainerHandbooks AD MCITP, neke 2008 mcse knjige ukljucujuci mspress, najvaznije sam izbrisao itd. pa bi radio kao freelencer preko neta, naravno i doc labfiles sa kursa imam i virtualne masine, mada su mi beleske najbitnije, tako su nam i rekli.

edit: predavac je bio Sinisa Lale [email protected], a sa virtualnim masinama radim od 2010. e, onda, nista. ortak me nagovarao da radim webdizajn i slali su mi nemoguce zahteve tipa, imam li neki java program, imam li neki program za mekintos itd. neko mi preporucio da radim u photoshopu ali to svako zna, dok nisam shvatio da moze da se rade i mreze preko neta i cak prodju testovi, koliko dobro znate windows xp, windows 2003 itd. sto bi dobro prosao.

[Ovu poruku je menjao RedOrange dana 07.07.2016. u 03:55 GMT+1]
[ RedOrange @ 29.08.2016. 23:01 ] @
evo ovako sto se tice web dizajna koji sam dzabe ucio tu treba html, css, jquary i ajax... a sad da nastavim sa temom na windowsu 2012 bi trebao da radi hpf+ particije sa mekintosa preko paragona ili cega vec, planiram da radim preko neta. imam neke screen shotove, doc fajlove o ruterima itd. sa kraja kursa, na zalost nemam neki silno prekucan text, ne mogu da ga nadjem preko emaila. pa ako neko hoce za nekih 50 evra da mi ucini da prekopiramo te beleske, toliko sam platio i neku graficku na 1600 mhz i spustio magistralu na 99 mhz i nije ni duplo brza od moje integrisane intel. planiram da radim preko neta. mozemo i na 0.5 piva ili neku kolu ako hocete. imao sam i neko prethodno znanje sa sajta elitedefence koji vise ne radi. btw. nemam nikakve knjige ustvari mspress su samo primeri, kupicu prave knjige.

[Ovu poruku je menjao RedOrange dana 30.08.2016. u 00:17 GMT+1]
[ RedOrange @ 29.10.2016. 03:57 ] @
prijatelji ma sve sam nasao. sa benchmarka su me banovali zbog malo blesavljenja sa muzikom i niko me navodo ne razume. pozdrav najboljem forumu u ex-yu. mozete me pratiti preko twittera. probajte kineski theworld browser 7. sta mi treba? o windowsu 2003 i zgradama nesto ako znate.

U danasnje vreme ja, da tako kažem, ne znam šta hoću; možda ne želim ono što znam i želim ono što ne znam.
[ RedOrange @ 29.10.2016. 20:18 ] @
pre dve godine i nesto sam pisao zesce nebuloze, sve u svemu da se ne mucite:

hehe, u pitanju su turn off comatibilty engine i turn off programibitly assisstent pod windows components compatibilty settings u group policy editoru. inače, ako hocete brzi net - pod dns u tcp/ip kucate 208.67.222.222 i 208.67.220.220.

linux mint petra 64bitna 16