[ nercibald3 @ 11.07.2016. 10:40 ] @
Ne znam gdje temu ubaciti, ovdje mi nekako najblize.
Naime, imam u autu pioneer cd mp3 player, koji ocitava audio cd bez problema, ali Mp3 nece nikako. Przio sam na vise razlicitih nacina i nece ni nikako.
Je li imao ko slican problem???
[ gilopile @ 11.07.2016. 10:51 ] @
Neverovatno je to da kad przis sa nekim programima za przenje, nece, a sa nekima radi. To ce ostati enigma.

Ja sam uvek przio sa Nero-om Nero-6.6.0.8 verzija, cini mi se i nikakav problem. Bitno je i to da rezes na manjoj brzini, recimo x4 max i da ides na `make mp3 CD`, a ne kao `data`. Kada rezes 52x hoce da se desi da ne ucita ili da jadno radi, preskace i sl.

Probaj ovako i javi.
[ nercibald3 @ 11.07.2016. 11:02 ] @
Przio sam na 7 i 8 verzije Nero, probacu i Nero 6, a przio sam na 4x brzini. Zanimljivo kakve krseve od Audio CD-ova ocitava.
[ gilopile @ 11.07.2016. 11:04 ] @
Jbmlga, probaj kao sto rekoh sa opcijom `make Mp3 CD`, na drugaciji fazon slaze, nego kad ides na `data`.

Ovako:
[ nercibald3 @ 11.07.2016. 11:07 ] @
Probao sam i tu varijantu...ostaje mi da probam nero 6
[ gilopile @ 11.07.2016. 11:09 ] @
Mora da radi. Mozda jednostavno da nabavis druge CD medije. Nabavi par razlicitih proizvodjaca i onda rezi tako i jedan mora da proradi, pa kasnije kupujes i rezes samo na njih.

Svasta tu moze da zeza...totalna glupost, ali zna da se iskomplikuje, jbg.

Vise puta sam se i ja mucio. Jbt, izvadis CD iz gepeka koji se tumbao godinama, sav prljav i izgeban i cita ga bez problema, a ovamo narezes novi disk, a ono trt milojka :D
[ calexx @ 11.07.2016. 11:09 ] @
Kakva je to burn mp3 opcija, kada je mp3 klasičan data disk? Kakve veze ima to slaganje sa celom pričom? Ovde problem može da bude u vrsti diska jer pojedini plejeri ne vare svaku, u samom rezaču koji pravi diskove koje ne može da čita svaki plejer, plejeru koji odbija rezance tj probirljiv je i ko zna šta još.
Da li čita narezane audio diskove? Da li je, mora i ovo da se proveri, stvarno mp3 plejer ili ne? Koji tačno model? Da li si probao neke mp3 diskove koji rade kod drugih ili rezane na drugim rezačima?
[ gilopile @ 11.07.2016. 11:12 ] @
Ima razlike, probao i uverio se. Na neke DVD uredjaje nisam mogao da pustim mp3 ako nije rezan ovom opcijom. Neka fora postoji.
[ calexx @ 11.07.2016. 11:27 ] @
I šta sad, moram da instaliram Nera da proverim o čemu se radi? Ne znam šta može da bude kada je mp3 običan data, moguće je da ti DVD plejeri ne trpe neku kombinaciju foldera i fajlova a ovaj način je to pogodio.
[ nercibald3 @ 11.07.2016. 11:29 ] @
jbs ga, nece pa nece. Od proizvodjaca sam probao Sony, Verbatim, Traxdata i jos neki lafo njemacki.....
Audio CD przene cita bez ikakvih problema, cak isparane nekih 10-tak godina stari Audio CD cita bez problema......
Radi se o Pioneer deh-2820mp MP3 wma Audio CD....
[ nercibald3 @ 11.07.2016. 15:55 ] @
Probao na Nero 6 verziji na Verbatim CD 4x brzina..... Ne moze
[ nercibald3 @ 11.07.2016. 20:53 ] @
Probao sam i konvertovati Mp3 u WMA, posto podrzava i taj format, ali bez zeljenih rezlutata.....
Probam snimiti foldere, nista...
[ nercibald3 @ 11.07.2016. 21:38 ] @
Zna li neko sta znaci

Compressed audio compatibility bit rate: 8 320 kbps

Je l to standardno kod svih mp3-ca???

[ tuxserbia @ 11.07.2016. 22:59 ] @
Jeste.

Je li taj uređaj nekad puštao mp3/wma fajlove, diskove?

Imaš li uputstvo?

http://www.manualslib.com/manual/130009/Pioneer-Deh-2820mp.html

Na 16-oj strani

http://www.manualslib.com/manu...Deh-2820mp.html?page=16#manual

imaš kodove grešaka i uopšteno šta prihvata ili ne.

Ajde probaj još jedan disk ovako

Stavi desetak mp3 fajlova u poseban direktorijum, potrudi se da imena nemaju razmak, naša slova, na kraju možeš i da ih preimenuješ 01, 02....

Onda u programu u kom režeš izaberi mp3 ili data disk i obavezno štikliraj opciju da zatvori disk, da ga finalizira, "Finalize" šta već koristiš.

Ako ni ovako ne prođe, hbi ga, koristi audio i radio ;-)

[ nercibald3 @ 12.07.2016. 07:58 ] @
Ne znam, kupio sam ga polovnog na auto otpadu, drug ga samo izvadio iz havarisanog auta.
Probacu i tu opciju.
Da imam uputstvo, al nema nikakvih gresaka, samo nece da zavrti, al prepozna da se radi o mp3 disku.
[ calexx @ 12.07.2016. 14:54 ] @
Nema tu mnogo mudrosti, za probu napraviš CD sa mp3 ali bez foldera, bez naših slova u imenima fajlova i sa manjim brojem pa ako ne radi, onda verovatno i neće. Nadam se da nisi probao sa CD-RW jer je moguće da i njih ne čita.

Bolje da si uzeo neki koji čita USB ili microSD kartice, to je danas mnogo elegantnije rešenje.
[ nercibald3 @ 12.07.2016. 17:08 ] @
Odustajem, nemam vise opcija. Probao sam i ovu varijantu bez kvacica, razmaka itd, sa folderom, bez foldera, data, mp3, konvertovao u wma wav, potrosio bruku CD-va.
Kupio ga jer je kostao 20 evra