[ SaleB81 @ 16.07.2016. 09:29 ] @
Planiram uskoro kupovinu novog TV-a. Ranije sam bio u toku sa tehnickim dostignucima u oblasti tv tehnike, ali sam poslednjih godina malo ispao iz stosa, pa mi treba sugestija na osnovu koje bih doneo zakljucak.

Od TV-a ocekujem da zameni trenutni (philips 32 ccfl, ciji ekrani je svojevremeno baba cistila necim vrlo abrazivnim i cija je najveca mana sto brzo dodje do burn-in efekta kada su u pitanju staticne slike, vec i posle 10 minuta). Ovaj trenutni tv nema prikljucenu antenu i prvenstveno je ekran za android periferiju. Ja televiziju gledam mozda 50 sati godisnje, tako da vecina opcija koje se odnose na gledanje tv progarama mi nisu preterano bitne. Izdvajam PVR kao opciju koja bi mi bila zanimljiva, ali ne i obavezna. Od novog tv-a ocekujem da bude u rasponu dijagonala 37-42, eventualno 43, full hd, sa vesa opcijom montiranja na zid. Od konekcija treba mi bar tri hdmi veze (android, av receiver i dvr), dva usb-a, prednost dajem uredaju sa vga/dvi prikljuckom koji moze da radi kao monitor. Prakticno jedina stvar koja mi je bitna je koliko sto bolji ekran za sto manje para.

Privukao mi je paznju trenutno jedini Fox bez integrisane android periferije, 43D450, ali nisam jos imao priliku da ga vidim uzivo. Negde ovde sam procitao za neki od njihovih ranijih modela da se u njih ugradjuju samsung/lg ekrani, pa nagadjam da je to dovoljno dobro. Pitanja dva postoje, da li uzimati Fox ili nesto drugo iz low end segmenta, i drugo, da li ima svrhe davati 150-200e vise za high end uredjaj koji ce najmanje da se koristi za funkciju za koju je namenjen (gledanje tv programa)?

Hvala unapred
[ luka1978 @ 18.07.2016. 07:04 ] @
Ja uzeo neki dan Philips 40pft5500/12. Imas recenziju na hrvatskom portalu http://www.preporucamo.com/phi...droid-tv-recenzija/2015/12/07/

Za sada radi odlicno, cijena prihvatljiva za android LCD. KODI radi odlicno. E sada, ima vecinu opcija koje tebi trebaju ali ne bas sve...

http://www.philips.hr/c-p/40PF...m-pixel-plus-hd/specifications

Et..
[ SaleB81 @ 20.07.2016. 12:32 ] @
Luka, hvala na informaciji, ali ne znaci mi mnogo.

Ja pricam gore o aparatima koji vrede 250e i njihovim eventualnim manama koje ne mogu da predvidim. Zeleo sam odgovor nekoga ko koristi takav da bi me upozorio na neku manu, posto ne postoje testovi i sl za takve televizore, pa mi je tesko da ih uporedim sa proizvodima cenjenjih brendova.

Tvoj televizor je svakako sigurno resenje, kao i neki LG ili Toshiba. Ali, to je cenovni rang od 450-600e.

Svakako ne bih uzimao tv koji ima u sebi android, jer kao sto sam pomenuo, imam nezavisnu android periferiju koja po performansama prevazilazi sve te koji su integrsiani u televizore. Naravno tu je i drugi aspekt, softver napreduje i racunari zastarevaju, ako tv koji ima predvidjeni zivotni vek od 7-10 godina sad ima android periferiju srednjeg nivoa performansi, za tri godine ce taj isti biti jedva upotrebljiv, za jos tri neupotrebljiv. Sa nezavisnom adroid periferijom ja imam mogucnost da menjam android hardver sa napretkom tehnologije. Tako da moj izbor je non-smart ili non-android smart. Pitanje je samo koje su mane low-cost resenja u poredjenju sa brendiranim poznatim proizvodima.
[ stankeee @ 28.07.2016. 23:30 ] @
Ja sam kupio Tesla 32D301 to je tv koji je dijagonale 81cm . Slika bolja od konkurencije u tom cenovnom rangu ( dobar ugao gledanja ) ima dvbT2 tjuner ima PWR opciju ,ton nije los (mada dosta naglaseni srednji tonovi i ne nesto sjajni visoki a basa vrlo malo ). Njegov plejer je pustio sve sto sam do sada stavio na flesku (mislim na video audio i slike ). Pustio sam ga i vec sedam dana radi bez prestanka , malo se greje nazad oko elektronike ali nije to strasno s obzirom da je vrucina ovih dana .Daljinac radi odlicno - uopste ne moras da uperujes u tv . Ima i dobru garanciju . Postoji noviji model serije 6 ustvari 32e601 on ima nesto bolji zvuk ali slabiji kvalitet slike . Pogledaj sta kazu o ovom modelu


[Ovu poruku je menjao stankeee dana 29.07.2016. u 03:15 GMT+1]
[ SaleB81 @ 29.07.2016. 03:40 ] @
Sad sam bas gledao Teslu J39E601B1. Jako zanimljiv primerak. Moram da odem licno da ga pogledam. Hvala