[ blingaro @ 18.07.2016. 18:30 ] @
Pozdrav svima,
Moj drugar je preko jednog domaćeg provajdera zaključio ugovor o pružanju internet usluga. Mesečno mu je omogućen pristup internetu i razmena podataka do 3gb. Ja sam primetio da mu neki procesi u pozadini računara nenormalno brzo troše dodeljenu količinu podataka i da se ta 3gb vrlo brzo tope. Da li mi neko možete reći o čemu se radi? Hteo bih da napomenem da je instalirano aplikaciju na dva računara i situacija je ista. Operatinvi sistem je WIN 7. U međuvremenu sam skenirao računare sa nekim anti-malware programima i ništa nije nađeno. Update windowsa je isključen kao i antivirus (privremeno). Ukoliko je potrebno u prilogu Vam dostavljam spisak procesa koji su aktivirani, a koji non-stop nešto vuku u pozadini. Interesuju me procesi 1304, 2256 i 3156.

Hvala.
[ valjan @ 20.07.2016. 10:03 ] @
Sve su to sistemski procesi i servisi, i neki od njih su ti neophodni kako bi drugi procesi i servisi mogli da komuniciraju sa spoljnim svetom. Sa onog screenshota za NetLimiter se vidi da samo TeamViewer potroši nekoliko puta više nego svi ti procesi zajedno, tako da ne znam kako si zaključio da su baš ti pozadinski procesi krivi za potrošnju?
[ blingaro @ 20.07.2016. 15:49 ] @
Poštovani Janko,
Ni sam nisam bio siguran čemu služe navedeni procesi, pa reko' da pitam, a da ih ne ubijan za džabe. Ovo za Team Viewer - bio je trenutno uključen, pa se pojavio u procesima, inače ga retko koristim.
U svakom slučaju hvala na odgovoru.