[ goran.c @ 19.07.2016. 10:55 ] @
Uradio sam bazu sa mogućnošću pretrage i imam problem sa kodom u sheets filter gde se nalazi btnfilter . Kada unesem vrednost ne filtrira mi podatke prema opštinskom savezu, izbaci samo 3 - 4 .Trebalo bi kada unesem naziv saveza i klikom na filter izbaci sve one koji su u tom savezu (a sa strane dodati kolonu koja će izbrojati koliko ih ima ili redni broj ) , ako nema nikog tabela će biti prazna .Ja sam napisao kod ( btnFilter) ali ne vidim grešku i molim za pomoć .

[Ovu poruku je menjao goran.c dana 19.07.2016. u 13:12 GMT+1]
[ pera68 @ 19.07.2016. 11:44 ] @
Gorane može li sa formulama? Usput, ispravio sam pogrešnu konkatenaciju a savez se bira padajućom listom.
[ goran.c @ 19.07.2016. 12:18 ] @
OK je ali mene muči gde sam napravio grešku u svom kodu BTNFILTER,ako nije problem ovde bih molio za pomoć .............. (kod padajućeg menija bi bilo dobro kada se nebi pojavljivale nule u praznom polju....): Molio bih administratora ( ili Peru58) da uklonik upload datoteku u kojoj ima JMBG ( ja sam sada zamenio svoju).

[Ovu poruku je menjao goran.c dana 19.07.2016. u 13:58 GMT+1]
[ goran.c @ 22.07.2016. 09:52 ] @
Napravio sam padajuću listu da ne bude grešaka prilikom unosa zadao sam Criteria ( baza podataka), ali nikako neće pritiskom na btn da mi u sheetu fiter prikaže samo lica iz izabranog saveza . Ne vidim grešku u kodu koji je napisan u sheetu FILTER.Ako neko vidi grešku još jedanput MOLIM ZA POMOĆ - (gde je greška )......................................
[ rudy_kv @ 22.07.2016. 12:03 ] @
Promenio sam nesto malo, nadam se da sad moze da koristi.

Umesto privat sub, stavio sam jedan modul i obican sub. Umesto Advance filter, stavio sam autofilter(a filtritanje po 17. koloni) i promenio sam crtieria da ne uzima i vrednost iz zaglavlja(AB1), vec samo promenljivu vrednost (AB2).
U svakom slucaju, pogledaj da li ti vrsi posao ovako nesto, a ako da, lako ces se snaci u samom kodu.

Pozdrav.
[ goran.c @ 22.07.2016. 12:56 ] @
Hvala rudY_ kv na rešenju vrši mi posao,ali ja sam to uvek rešavao kodom u btn filter ( duže vremena nisam koristio excell- zaboravilo se ) ali sada nikako ne mogu da pronađem grešku u kodu kada gledam sve je OK ali ne radi. Definisan je criteria , koliko polja se obuhvata i td........ Ako neko vidioja je grečka neka napiše.
[ Jpeca @ 22.07.2016. 14:32 ] @
Kriterijum za filter ti je u AB1:AB2 na listu Baza podataka. Naslov u kriterijumu čini mi se da nije ažuriran i odatle problem
[ goran.c @ 23.07.2016. 08:47 ] @
Promenio sam da kriterijum bude samo AB2 ( polje koje preuzima podatak iz sheet filter ) kako je JPECA rekao ali sada je još gore i ne funkcioniše.......................
[ Jpeca @ 25.07.2016. 08:52 ] @
Izgleda da nisam bio jasan - ne treba da se kriterijum bude samo AB2, nego naslov u AB1 treba da bude "Opštinski fudbalski savez" kao u tabeli

U kodu primenjuješ Advance filter
Za Advance filter kriterijum ima dva ili više redova
Prvi red su0 nazivi kolona iz table po kojima se filtrira - Nazivi moraju da budu identični. Preporučljivo je kopirati ih iz zaglavlja table
Drugi red (i dalje ako ima treći, četvrti) su kriterijumi. Kriterijumi u istom redu povezuju se sa AND a u različitim redovima sa OR


U konkretnom slučjau tvoj advance filter uzima samo jednu kolonu tabele. Naziv kolone je definisan u AB1, a kriteriju = unetoj vrednosit u AB2. Naziv kolone ti je poglrešan

Citat:
ali sada je još gore i ne funkcioniše.......................

Ova verzija koju si naveo ne radi, tako da nije jasno šta znači još gore.
[ goran.c @ 25.07.2016. 16:58 ] @
Ne radi zato i tražim pomoć ako neko može da je ispravi. ima i drugih rešenja ali sam hteo sa btn.Jpeca nisam želeo (niti imao nameru ) da budem neprijan jednostavno ne mogu da rešim problem kako sam hteo pa sam samo konstatovao da je još gore u smislu da ne mogu da rešim i posle dosta pokušaja i rada......
[ goran.c @ 26.07.2016. 08:57 ] @
Ukapirao sam grešku JPECO nisam ni video da sam napiso različite nazive, imao bih još jedno pitanje u vezi ovoga za tebe ako ti nije problem a već si prostudirao šta sam radio ( a i poznavanje Excella je odlično ) zamolio bih te da da kada selektira odrećeni savez i priikaže ih da u jednoj ćeliji napiše koliki je broj trenera ili sa strane ispred svakog ispiše redni broj...............................
[ Jpeca @ 26.07.2016. 13:43 ] @
Za prikazivanje broja trenera nakon filtriranja možeš jednostavno da koristiš prebrojiš sve u koloni C i umanjiš za 1

Code:
=COUNT(C:C) -1


Za dinamičke redne brojeve ima raznih rešenja, neka možeš naći i na forumu. Možda u tvom slučaju najlakše da u B11 upišeš
Code:
=IF(C11<>""; ROW()-10;"")

i kopiraš to nadole u sledećih 100 redova ili više (koliko očekuješ da bude maksimalno)
[ goran.c @ 27.07.2016. 08:57 ] @
Hvala puno JPECA uradio sam kako si mi reakao . Fajl sam prikačio da bi još neko mogao da iskoristi tvoje savete na praktičnom primeru.Malo sam preuredio ali mi nije jasno zašto se u polju A10 stalno javlja 0 kad sam od A11 povukao vrednost na dole kako si mi i rekao da li to da rešavam prekom custom cell ili drugačije. Ostalo je da uradim i poruku o nepostojećem podatku kada se unese u ćeliju za izbor saveza i to je to.