[ realnet @ 25.07.2016. 15:13 ] @
Dobar dan!
postalo pitanje koliko u Srbiji kosta internet za pravna lica
Zanima koja brzina i koliko isplata mesecno
[ DusanSukovic @ 18.08.2016. 00:39 ] @
Cena sitnica :-)
[ pctel @ 18.08.2016. 05:42 ] @
Deljenje potrosaca na fizicka i pravna lica je u suprotnosti sa zakonom o zastiti potrosaca i takve pojave su bile iskorenjene pre desetak godina, ali su se vratile pre nekoliko meseci, verovatno zato sto se potrosaci ne bore za svoja prava. Neposredno pre toga, firma u kojoj radim je potpisala ugovore za box pakete po istim uslovima koja vaze za fizicka lica. Kada je trebalo potpisati za jos jednu lokaciju, rekli su da to vise ne moze. Trebalo bi presaviti tabak pa obavestiti trzisnu inspekciju i ratel.
[ gilopile @ 18.08.2016. 05:53 ] @
Show program :D

Iskuc`o covek tekst sa nogama i pita koliko kosta net .LOL

Izvini, ali morao sam da se nasmejem :)

Sta te ustvari muci? Moras malo opsirnije.

U biti, sve se svodi na dinamicku i staticku IP adresu, a cenovnik, ako si provajder, sam kreiras. Trziste je golemo, pa prema tome...

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 18.08.2016. u 07:05 GMT+1]
[ calexx @ 18.08.2016. 10:26 ] @
Šta ti je čudno, pokretač teme je novi ISP koji se okolo raspituje koliko može da naplaćuje usluge. Po prvim vestima su ponude bile odlične ali nisam video druge vesti pa ne znam da li je to bila samo nečija mašta. Nuditi optiku 100/100 za 2.499 mi deluje onako ... nerealno. Sad vidim da na sajtu postoji ponuda i za biznis korisnike.

Nisam siguran da je pogrešno da postoje biznis ponude i one za fizička lica. SBB je oduvek imao poseban deo sajta za privatne i poslovne korisnike a i sama ponuda može da bude različita iz mnogo razloga. Biznis korisnici bi trebalo da imaju mnogo bolju podršku pa i uslugu i to bi trebalo i da se više plati.
[ Sceka @ 18.08.2016. 12:11 ] @
Svakako da treba da bude odvojeno. Kod toga je najbitnije da, kao sto si naveo, podrska za poslovne korisnike bude daleko bolja nego za privatna lica. Odnosno, bilo bi logicno da prdrska za poslovne korisnike bude savrsena, od 24/7/365 do reagovanja u roku od maximalno pola sata od prijave. I logicno je da bude skuplje, ne samo zbog podrske nego vrlo prosto - firmi je to deo poslovanja, i nema tu potrebe da se prica o tome, objasnjava...

I nikada mi nisu jasni ljudi koji se bune u vezi usluga/Internet-a a koriste usluge za privatna lica za potrebe firme.



Pozdrav!
[ pctel @ 19.08.2016. 10:00 ] @
Citat:
calexx:
Nisam siguran da je pogrešno da postoje biznis ponude i one za fizička lica. SBB je oduvek imao poseban deo sajta za privatne i poslovne korisnike a i sama ponuda može da bude različita iz mnogo razloga. Biznis korisnici bi trebalo da imaju mnogo bolju podršku pa i uslugu i to bi trebalo i da se više plati.

Ok je da postoje i SBB je to u proslosti sasvim korektno formulisao recima ponuda PRVENSTVENO za pravna fizicka lica. To znaci da oni skockaju paket tako da bude interesantan za pravna lica, ali ja sam u nekada 2002-2006 godine drzao privatnu firmicu i kada odem u SBB i kazem da mi je dovoljan paket za fizicka lica lica, nikada nije bio ni najmanji problem da isti dobijem, a da faktura glasi na ime firme. U firmi u kojoj trenutno radim, firma ima vazece ugovore sa telekomom po kojima svojim radnicima placa mobilni telefon, mobilnu Mix tarifu ili box (nije svima isto vec u zavisnosti od potreba), kako bi radnici kad postoji potreba mogli ponesto da odrade od kuce). Medjutim, kada smo primili nove radnike i hteli da potpisemo jos takvih ugovora, u telekomu su nam rekli -ne moze i terali nas u biznis tarifu koja je nepovoljnija. Ishod je da cemo nastaviti koriscenje postojecih ugovora dok su vazeci, a potom cemo ih raskidati. Telekom, Telenor i Vip su se doocigledno kartelski dogovorili da istovremeno pocnu da krse zakon i diskriminisu pravna lica. Zakon o zastiti potrosaca zabranjuje diskriminaciju potrosaca, pod cim se podrazumeva da zabranjuje da formiras kategoriju potrosaca kojima istu uslugu naplacujes skuplje, kao i da odbijes da potrosacu pruzis uslugu koju nudis. U proslosti je svakih par godina po neko probao da diskriminise pravna lica, ali su nakon prijava takvi pokusaji propadali. Trenutno je korupcija u usponu pa se prava potrosaca teze ostvaruju, ali to nije razlog da se ne borimo i ne dizemo prasinu.
[ pctel @ 19.08.2016. 10:23 ] @
Citat:
Sceka:
firmi je to deo poslovanja, i nema tu potrebe da se prica o tome, objasnjava...

I nikada mi nisu jasni ljudi koji se bune u vezi usluga/Internet-a a koriste usluge za privatna lica za potrebe firme.

To je tvoje licno misljenje i licni protivzakoniti diskriminatorski stav prema firmama, kakav na zalost nije usamljen i treba jos mnogo da se radi na njegovom iskorenjivanju. Kad dodjes u pekaru, kifle nisu skuplje ako planiras da od njih napravis hot dog i prodas, nego ako planiras da ih sam pojedes. Sa stanovnista provajdera, male firmice cesto prave manji protok od fizickih lica, jer firmici treba poneki email i eventualno browser, dok fizicka lica cesto koriste youtube, online igre i torent za filmove i softver. Ako firma treba da se oporezuje za to sto zaradjuje, to se radi preko poreske uprave, a ne preko telekoma. Strogo po zakonu gledano, provajder moze da napravi pakete usluga razlicitog cenovnog ranga u zavisnost od javne adrese, brzine, zagarantovanosti protoka, kvaliteta podrske, pinga, limita ptenetih podataka i slicno, ali nema bas nikakvo pravo da korisnicima odredjuje - ti ces da uzmes ovaj paket, a ti onaj. To je cisto reketiranje.
[ Sceka @ 19.08.2016. 19:24 ] @
Pa naravno da je moje licno misljenje... ali "licni protivzakoniti diskriminatorski stav" je malo smesno... :)

Pazi, a i napisao sam, rec je o tome sto se trazi tretman koji prevazilazi licne potrebe a ima paket za licne potrebe, zahteva se profesionalna usluga za furmu a ima se paket za privatno lice. Cesta pojava. A samo je rec o ceni, kinti koja se placa, i nista drugo. Znaci, uzima se paket kao za kucne potrebe/uslove jer je to jeftinije, koristi se u firmi jer moze (niko ne kontrolise, malo se kontrolise, izvrda se, snadje se...) da se koristi pa kad bude nesto (prekid veze koji traje satima, losa konekcija, smetnje...) zahteva se tretman kao za firmu - sve sa recima i naglasavanjem, parafraziram ali je tako, "treba mi za posao a vi ne resavate..." i slicno. Jel' kapiras sta hocu da kazem?

Drugo - ako ti treba stabilna Internet konekcija i podrska koja moze da resi sve u roku od pola sata 24/7/365 onda to mora i da se plati jer prevazilazi pakete (i sveukupni odnos) za privatnu upotrebu koja je takva kakva je i ista je i za mene i za tvoju (neciju) firmu ma kakva ta firma bila, velika mala, bogata, siromasna... jer, zasto bi ti bio povlascen podrskom ili bilo kako u odnosu na mene? Isto placamo i nema nikakve razlike u odnosu provajdera prema meni kao privatnom licu i tvoje firme, ne sme da ima razlike jer je rec o istom paketu! Jel' kapiras sta hocu da kazem?


Pozdrav!
[ pctel @ 19.08.2016. 20:48 ] @
Apsolutno je tako. Svi imaju pravo na istu cenu za istu uslugu, tj. gledano sa druge strane svi imaju pravo na istu uslugu za istu cenu. Biras uslugu sa brzom/sporom podrskom i u zavisnosti od toga placas cenu iste. Nek na sajtu objave - ovaj paket ima resavanje tehnickih problema u roku od sat vremena, a ovaj mesec dana, pa nek bira sta kome odgovara. Nikakvo deljenje korisnika na fizicke i pravne, gejeve i normalne, jevreje i cigane, pa u zavisnosti od toga da mu se odrapi cena. To bi vec bila diskriminacija.
[ Sceka @ 19.08.2016. 22:30 ] @
Znaci, uprosceno - vrlo razborito i skroz realno razmisljanje.

Ali... problem nastaje u onome sto nisi komentarisao a to je sledece, najveci broj onih koji Internet upotrebljavaju u poslovne svrhe se buni i trazi, zahteva, tretman koji je drugaciji. Odnosno, zahteva se da provajder reaguje onako kako njima treba a ne onako kako provajder reaguje u vezi svih korisnika. Cesta pojava, skoro pa pravilo.

(da dodam onako neobavezno, za iste novce ocekuju, ne samo da ocekuju nego i na sva usta galame i zahtevaju drugaciji >> bolji << tretman u odnosu na sve druge)


Pozdrav!
[ pctel @ 19.08.2016. 23:19 ] @
Citat:
Ali... problem nastaje u onome sto nisi komentarisao a to je sledece, najveci broj onih koji Internet upotrebljavaju u poslovne svrhe se buni i trazi, zahteva, tretman koji je drugaciji.

Sta tu ima da se kaze, ljudi mogu svasta da probaju da traze, ali to je isto kao kad bih ja hteo vise besplatnih minuta i megabajta od tebe, a da obojica placamo paket naprimer Mix XL. Telekomunikacioni operateri treba jasno i nedvosmisleno da navedu koji paket podrazumeva kakav kvalitet podrske i onda svaki korisnik nek izabere takav koji je u skladu sa njegovim potrebama. Paket koji ima neki benefit treba da ima visu cenu, a kome taj benefit ne treba ima pravo na da izabere jeftiniji paket i ja verujem da bi firme i same bez forsiranja obicno izabrale bolji, ali samo je bitno da nema nametanja - ti MORAS ovaj paket, a ti onaj.
[ DusanSukovic @ 21.08.2016. 18:36 ] @
Citat:
pctel:
Deljenje potrosaca na fizicka i pravna lica je u suprotnosti sa zakonom o zastiti potrosaca i takve pojave su bile iskorenjene pre desetak godina, ali su se vratile pre nekoliko meseci, verovatno zato sto se potrosaci ne bore za svoja prava. Neposredno pre toga, firma u kojoj radim je potpisala ugovore za box pakete po istim uslovima koja vaze za fizicka lica. Kada je trebalo potpisati za jos jednu lokaciju, rekli su da to vise ne moze. Trebalo bi presaviti tabak pa obavestiti trzisnu inspekciju i ratel.



Serbia - land of opportunity :D