[ AMD @ 05.04.2004. 19:32 ] @
Mozda zvuci malo glupo ali zanima me kakvi su vasi utisci?Verujem samo verbatimu i samo njega kupujem.Skoro sam kupio rezac i 20 verbatim datalifeplus diskova po ceni od 45 din.kom.(10 pack u kutiji bez popusta na kolicinu).Cd-eovi su sasvim ok al je malo skupo.Citao sam na nekim sajtovima pyramid prodaje 50 datalife plus za 990din(made in eu kako su oni naveli).Nisam imao prilike da idem u Beograd te nisam kupio,ali sta vi mislite el ima nesto jeftinije(onih 50 su bez kutije,mada mi za nju nije zapelo)i gde?Moza i neka druga firm...
Pozdrav
[ mrkidivx @ 06.04.2004. 18:10 ] @
Ja režem na Princo firmiranim diskovima bez ikakvih problema.Cena im je 26 dinara komad, ima popust na veće količine.
[ AMD @ 06.04.2004. 20:33 ] @
Princo kad sam ih ja kupovao recohe mi da su kao no name,sad je to kao poznata firma!?Sta sve nema...
[ mrkidivx @ 07.04.2004. 01:29 ] @
Ma sve ti je to isto, samo gledaj da previše ne izgrebeš disk i trajaće godinama.
[ mitar1982 @ 07.04.2004. 10:51 ] @
Ja verujem samo verbatimu, jedino mi on nikad nije napravio nijedan problem. kupujem slim diskove za 30 din/kom. Tih 50 diskova za 990 su verovatno "na štapu", znači bez kutija. To i pored povoljne cene nikad nisam uzimao zbog skladištenja.

Pozdrav!
[ AMD @ 07.04.2004. 11:30 ] @
Citat:
mitar1982:
To i pored povoljne cene nikad nisam uzimao zbog skladištenja.


Aj malo pojasni sta ti to znaci?>Ti za 30din su data for life(podloga je ista kao kod data life plus) ali su ovi jeftinijiza 10din/kom a kutije su jeftinije(ito one deblje).
[ mitar1982 @ 07.04.2004. 11:46 ] @
Te kutije što se dodatnu kupuju su očajne, loša plastika, ne mogu ni da se zatvore kako treba. Drugo nisam raspoložen da zbog malo love tražim još i kutije, dovoljno mi je što se cimam po diskove. Ove u slim pakovanju lepo složim i lako ih nalazim. Ako budeš uzeo tri pakovanja "na štapu" videćeš kakva će ti muka biti naći određeni disk.

Pozdrav!
[ VRider @ 07.04.2004. 11:47 ] @
30 dinara je mnogo. Bez kutije, na stapicu ne kostaju vise od 15-20 dinara/komad. Sa kutijom (tankom) je manje od 30.
[ AMD @ 07.04.2004. 19:11 ] @
Citat:
mitar1982:
Te kutije što se dodatnu kupuju su očajne, loša plastika, ne mogu ni da se zatvore kako treba. Drugo nisam raspoložen da zbog malo love tražim još i kutije, dovoljno mi je što se cimam po diskove. Ove u slim pakovanju lepo složim i lako ih nalazim. Ako budeš uzeo tri pakovanja "na štapu" videćeš kakva će ti muka biti naći određeni disk.

Pozdrav!

U pravu si ,nego sta nego je muka.Ali brate imas da kupis cd walet za 80cd pa ti vidi,a i nisi skupi 300din.
2.Sto se tice kutija ja nemam takvo iskustvo ove su dobre(u gradu imamo posebnu radnju,ime ce ti sve reci-CD BURN-hehe)mada znam nasta mislis ima puno i toga.
[ -=k3rn3l=- @ 07.04.2004. 19:36 ] @
e pa ne znam da li je dozvoljeno ali ja ne reklamiram znaci samo vama pomazem.
imte onaj prolaz kod doma omladine sidjete dole i imate 3 prodavnice koje prodaju cd-e e u jednoj kostaju verbatim DL+ 28 din na komad. zbog povecanje kupovine verovatno ima tendenciju smanjenja a mozda ako uzimate na vise covek i smanji ja uzimam po malo jer ne rezem astronomski. ali eto makar znate gde da nadjete najjeftinije cd-e. i dvd su tu najjeftiniji ne znam na koju foru covek snizava canu ali je prostorija 1x2m i uvek krcata i uvek ljudi kupuju cd-e.
[ kUdtiHaEX @ 08.04.2004. 07:08 ] @
Citat:
mrkidivx:
Ma sve ti je to isto, samo gledaj da previše ne izgrebeš disk i trajaće godinama.


Ovo ne da nije tacno, nego nema pojma koliko nisi u pravu....

Digital! je obavio fantastican test CD medija na nasem trzistu. Ko moze neka procita, imace dosta toga da nauci. Verbatimi se jesu pokazali kao najbolji na testu, ali nisu najbolji (generalno).

Sto se cene diskova tice, ja kupujem DL+ na stapu za 1900 din. Jeste da su to oni iz NP-a, ali meni sluze odlicno i nijedan nije pukao - pokvario se - etc.
[ AMD @ 08.04.2004. 12:44 ] @
Citat:
kUdtiHaEX:
Sto se cene diskova tice, ja kupujem DL+ na stapu za 1900 din. Jeste da su to oni iz NP-a, ali meni sluze odlicno i nijedan nije pukao - pokvario se - etc.

E izvini al samo nisi napomenuo kolicinu,ajde ako bi mogao verovatno je 100kom.I sta mu to dogje NP di je to??

TDK ZCD-R80 700 MB recordable CD, non-branded, 48x speed, 150 pieces shrink-wrap pakovanje: 1798,5 dinara, ili samo 11,99 dinara po komadu!

Ovo su napisali oni sa pyramid.co.yu
Sta mislite?Nesto mi je to mnogo jeftino?


[Ovu poruku je menjao BeastMaster dana 08.04.2004. u 15:43 GMT]
[ alex sk @ 09.04.2004. 15:18 ] @
Posto nisam citao konkretni broj DIGITAL-a zivim u neznanju,ajd' napisi ukratko njihove analize diskova.

Pozdrav!
[ sasa022 @ 11.04.2004. 03:33 ] @
Ja sam do nedavno kupovao razne PRINCO diskove i uglavnom nisam imao problema.

Ako su bez zastitnog sloja,a po njima se pise " obicnim " markerom ili flomasterom
desava se da se posle nekog vremena ( par maseci do godinu dana ) pojave tackasta ostecenja i disk postane neupotrebljiv.

Jednom sam kupio neke no-name ( Plazmon ) i vecinu sam bacio.

Sada sam presao na VERBATIM DL+ slim box,a cena je 27din za 1kom,dok ako se uzima 100
onda je 25 din 1000 24 din. ( Ove cene vaze na par mesta u Beogradu )

Sto se porekla diskova tice generalno ga je tesko utvrditi.Na papiru ili deklaraciji
pise svasta... Kina,Tajvan,EU.... a cuo sam da se prave i kod nas - Novi Pazar ( NP ),
Novi Banovci.....
[ srki @ 11.04.2004. 18:34 ] @
Startujes infotool i vidis ko je proizvodjac pa vidis i gde su proizvedeni diskovi.
[ sasa022 @ 12.04.2004. 00:37 ] @
@ srki

Infotool mozes da pokrenes tek kad diskove doneses kuci....
Retko gde mozes da ih proveris pre kupovine.....

[ kUdtiHaEX @ 13.04.2004. 11:59 ] @
Citat:
AMD:
E izvini al samo nisi napomenuo kolicinu,ajde ako bi mogao verovatno je 100kom.I sta mu to dogje NP di je to??
TDK ZCD-R80 700 MB recordable CD, non-branded, 48x speed, 150 pieces shrink-wrap pakovanje: 1798,5 dinara, ili samo 11,99 dinara po komadu!
Ovo su napisali oni sa pyramid.co.yu
Sta mislite?Nesto mi je to mnogo jeftino?


NP - Novi Pazar. Tamo se proizvode mnogi 'Verbatim' mediji koji naravno nisu Verbatim. Kolicina je 100 kom.
[ kUdtiHaEX @ 13.04.2004. 12:00 ] @
Poneses notebook i ubacis cd pre kupovine i proveris :D
[ AMD @ 13.04.2004. 13:59 ] @

Majku im,zar nema negde originala.Neverujem da bi bilo velike razlike u ceni?
[ Marko_L @ 13.04.2004. 17:20 ] @
Ma ima originala samo ih treba prepoznati :)
A razlike u ceni nema jer se "divca" mediji prodaju po ceni originala, jer tako su manje sumnjivi a i veca je zarada.Zar bi ti pomislio da kupujes original disk da ti nude recimo Verbatim po ceni od 5 ili 10 din komad.I don't think so.

Poz.
[ AMD @ 13.04.2004. 20:08 ] @
E super,bravo.Sad se bolje osecam,hvala.Mada opet nije resen problem,hehe.Ja jos nisam kupio diskove.Sta bre mislite o TDK.Da nisu i oni fals...

BeastMaster: Izbrisan nepotreban citat.

[Ovu poruku je menjao BeastMaster dana 13.04.2004. u 23:19 GMT]
[ sasa022 @ 13.04.2004. 20:19 ] @
Generalno svuda postoje kopije,tako da ni TDK nije izuzetak
[ IvanR @ 13.04.2004. 21:40 ] @
Zar su kod nas malo pohvatali ljude koji su se bavali piraterijom na veliko ?
Verbatim se najcesce kopira.Iz tog razloga sto na nasem trzistu ti diskovi najbolje idu,da pocnu da kopiraju neku manje poznatu marku automatski opada zarada.
Znaju oni sta rade.
To su uglavnom no name diskovi sa natpisom Verbatim samo se to ne primecuje na prvi pogled.
Ne desava se mnogim da dzabe kazu "kupio sam Verbatim i svaki mi puca pri rezanju,ne moze cd rom da mi procita ni jedan verbatim koji sam kupio"
i ima puno drugih slucajeva nego mi sada ne pada na pamet.
Ne mora uvek da znaci,ali se cesto desava.
Sto se tice TDK-a diskova rezao sam puno puta ali do sada nisam imao nikakvih problema.
[ MMX @ 14.04.2004. 00:06 ] @
Ja sam pre nekoliko meseci uzeo u Pyramid-u (www.pyramid.co.yu) za 1800 dinara 150 praznih diskova od 800 MB. Od 150 komada, ni jedan mi nije pukao. Za sada su svi narezani diskovi citljivi. Videcemo sta ce biti u buduce...
[ webmaster1 @ 14.04.2004. 08:14 ] @
PRINCO(beli) pozute posle nekog vremena.Rezao sam ih pre godinu i vise i sada su zuti i preskacu.PRINCO bez stampe su mi se pokazali kao bolji.Verbatim mi ni jedan nije pukao,ali ono kod nas su vecinom kopije,tako da se rezu do 24x. SmartBuy su skupi ko djavo,ali rade posao, a i fino izgledaju oni crni.Ja konkretno rezem na total noname-ove ono sto nije jako vazno..filmovi i to,a ono sto ne sme da propadne rezem na TDK koji,se pokazao kao odlican.E da,kod nonameova je bitno koji ti je rezac.Ja rezem na TEACu pa ako ga naprzim na 32x samo teac moze da ga cita
[ AMD @ 14.04.2004. 08:38 ] @
E sad cu da probam da nadjem taj infotool da vidim dal su ovi sto sam pre kupio(1 poruka) original,mada mislim da jesu.A sto se tice diskova mislim da je najbolje uzeti kao MMX.Ionako mi trebaju za skladistenje:filmovi,mp3,porodicni snimci sa kamere,materija sa tv-kartice....
[ AMD @ 14.04.2004. 08:45 ] @
E nisam razumeo el to nero infotool?Sad sam trazio ima samo nero!?
[ BeastMaster @ 14.04.2004. 12:37 ] @
Nero info tool se nalazi u sklopu samog Nero Burning Rom-a.
[ AMD @ 14.04.2004. 13:26 ] @
Ahna nasao sam.Gledao sam ovi verbatim koje sam kupovao za 45(DataLifePlus)din detektuje kao Mitchubishi(ako sam dobro napisao) sto je u redu,a no name detektuje kao n/a.Super program.
[ Panos @ 14.04.2004. 15:18 ] @
Mozda sam prevideo da je neko pomenuo, ali postoji jos jedan zgodan program (napravljen prvenstveno za Liteon / Sony rezace ) - SMARTBURN
[ AMD @ 18.04.2004. 15:46 ] @
E provalite foru:bio sam juce na sajmu "sporta,nautike i itd.", posao u pyramid da kupim 150 TDK diskova kad ono nema."kako nema","prodali smo juce zadnjih 7 paketa".Nek ide do djavola,nikako da mi se posreci da kupim te dikove...
[ mrkidivx @ 20.04.2004. 01:30 ] @
Citat:
kUdtiHaEX:
Ovo ne da nije tacno, nego nema pojma koliko nisi u pravu....
Digital! je obavio fantastican test CD medija na nasem trzistu. Ko moze neka procita, imace dosta toga da nauci. Verbatimi se jesu pokazali kao najbolji na testu, ali nisu najbolji (generalno).

Sto se cene diskova tice, ja kupujem DL+ na stapu za 1900 din. Jeste da su to oni iz NP-a, ali meni sluze odlicno i nijedan nije pukao - pokvario se - etc.

Kod mene Princo diskovi rade sasvim OK, a testovima ne verujem jer često ima propagande, verujem samo što sam sam isprobao.
[ kUdtiHaEX @ 20.04.2004. 14:35 ] @
Taj test koji sam spomenuo je operisan od propagande...