[ hakler88 @ 28.07.2016. 16:49 ] @
Nisam bio siguran kako da posavim naziv teme, pa neka bude studiranje matematike na daljinu. Konkretno, ja se bavim IT-em, radim vec neko vreme kao programer, a uskoro zavrsavam i smer za Racunarstvo i Informatiku na Elektronskom fakultetu. Matematika mi je oduvek isla, ali sam se nakon srednje skole dosta udaljio od matematike. I danas koristim svoje znanje iz matematike kada mi zatreba tokom programiranja, ali to je uglavnom matematika na nivou srednje skole ili Matematike I i Matematike II, DIskretne matematike, Linarne algebre i sl kakvi se obicno polazu na fakultetu. Hteo bih da steknem znanja iz matematike koja su donekle priblizna znanju koje se stice nakon npr. zavrsenog PMF-a smer za matematiku. Svestan sam da je matematika dosta teska i zahtevna, ali razmisljam dugorocno, pa me interesuje na koji nacin bih u npr. narednih 5-10 godina mogao da steknem znanje koje je priblizno onom koje se stice nakon zavrsenog fakulteta?

Naime, posto radim, klasicno studiranje ne dolazi u obzir. Sto se tice studiranja na daljinu, nisam nasao nijedan domaci fakultet koji nudi studije matematike na daljinu. Razmisljam o tome da sam napravim neki plan i program "studija" po kojima cu uciti, ali je problem u tome sto mene ne interesuje toliko teorija, koliko praksa, tj. zadaci. Svestan sam da je teorija bitna, ali ne bih da ucim iz teoretskih knjiga neku teoriju koju ne razumem. Zeleo bih da imam kompletan materijal (knjiga sa teorijom + kvalitetna zbirka zadataka) odakle bih mogao da ucim.

Stoga me interesuje vase iskustvo, odnosno misljenje, i da li imate informacije o tome da li je negde moguce studirati matematiku na daljinu (u Srbiji, po nekoj normalnoj ceni, ne interesuju me strani fakulteti gde je skolariana 50.000 evra), i ako tako nesto ne postoji, koji je najbolji online resurs za ucenje matematike (koji ukljucuje ne samo teoriju, nego i prakticne primere za vezbanje, tj. zbirke zadataka)? P.S. Znam da postoji tema http://www.elitesecurity.org/t...k-onlajn-resursa-iz-matematike, ali ona nije aktuelna vec skoro celu deceniju.

Hvala unpred na odgovoru.