[ Vladica Savić @ 12.08.2016. 03:01 ] @
Zdravo drugari, porucio sam ovaj USB AVR programmer (slika 1) ali dok cekam da stigne uzeo sam da svoj kineski Arduino UNO (CH340) (slika 2):


(slika 1)


(slika 2)

I sad, uspeo sam bio ovim kinezom da ubacim bootloader (ne secam se tacno kako) i da li sam morao da izvodim neku magiju sa obicnim atmega328p cipom samo prateci ovaj tutorial i to radi. E sad, hteo sam da iskoristim ovaj UNO ISP i da proverim dal da li su mi ovih 6 pinova zaista dovoljni da bi mogao kad imam sklopljenu plocu da preko tih konektora ubacim firmware, medjutim prateci ovaj tutorial (koji je inace veoma detaljan) dobijam ovo:

avrdude: Device signature = 0x000000
avrdude: Yikes! Invalid device signature.
Double check connections and try again, or use -F to override
this check.

Inace, imam svoj eksterni 16mhz kristal na svojoj ploci.

I to kad probam da ubacim bilo sta preko onog:
File -> Upload Using Programmer

Jel mozda nesto ispusteno u onom tutorijalu neki korak, ili je to samo problem sa ovim kinezom nesto?

PS, nisam hteo da rucno setujem fuses jer nemam iskustva a ne bi da zeznem nesto, pa sam koristio option 1 iz tutoriala sa bootloaderom, tj. probao da koristim...

PSS
Resio sam problem, sve je bilo OK sa povezivanjem i procesom, problem su labave veze. Tj. nisu toliko labave, kad testiram unimerom buzzer kaze sve je lepo povezano, medjutim to nije dovoljno dobro za sam proces programiranja, za to treba veze da budu bas bas dobre izgleda a breadboard nije bas najpogodniji za to. Zato vecina preporucuju da se izleme te veze cak i za testirnanje...


[Ovu poruku je menjao Vladica Savić dana 13.08.2016. u 14:24 GMT+1]