[ agasoft @ 08.09.2016. 13:54 ] @
Juče sam bio da zamenim TV opremu za novu platformu.
Imam dva STB uređaja.
IPTV imam već pune 4 godine, i nekako sam navikao, ne znajući pritom da li to treba raditi ili ne, da prilikom isključivanja televizora isključijem i STB na dugme off na daljinskom upravljaču.
Prilikom uključivanja TV/STB uređaja, on bi zapamtio koji sam kanal poslednji ostavio i vratio me tu.
E sad, na novoj platformi to nešto neće baš tako da ide.
Kad sam povezivao primarni STB, pred kraj i se pojavila neka poruka o grešci povezivanja na push servis, ali se to zatvorilo i sve je proradilo normalno.
Međutim, bilo mi je čudno što se nijedan kanal nije pustio.
Izabrao sam televiziju i kanal koji želim da pokrene, i sve je krenulo.
Međutim, kada sam isključio STB na daljinskom i uključio ga ponovo, on me je vratio samo na meni ili TV vodič, ali nije pustio poslednji kanal koji sam pratio.
Kada ukucam bilo koji kanal, onda sve ide dobro.
Na drugom uređaju, on zapamti poslednji gledani kanal, ali mi je jutros dao samo malu sliku u dnu, a gore je dao programski vodič za taj kanal.
Mogu li, mada sumnjam, da isključim ovo maltretiranje i da se jednostavno prilikom uključivanja STB-a emituje poslednji ostavljeni kanal?
Ili vi nikada i ne isključujete STB?
Isto ovo se dogoddi kada isključim STB na glavni taster pozadi, time nisam uspeo da posstignem željene efekte.
Možda postoji mogućnost da ga resetujem, ako se kod nekog normalnije ponaša?
Verovatno mogu da ne isključujem STB, ali sam nekako navikao.
Eto nisam pametan, ali me baš zanimaju vaša iskustva i šta vi konkretno radite po tom pitanju.